Muriqi në formë të jashtëzakonshme, e nis pjesën e parë me dy gola (VIDEO)

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi po kalon një formë të shkëlqyer në kampionatin turk.

Bomberi i Dardanëve ka shënuar dy gola për Fenerbaçen në ndeshjen që po luhet sot në mbrëmje ndaj Kasimpas-s.

Të dy golat e Muriqit janë shënuar nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 6′ dhe 44′ të ndeshjes.

Ndërkohë që për miqtë barazoi përkohësisht shifrat Khalili 37′.

Ky është goli i shtatë për Muriqin në 11 ndeshje me Fenerbahçen në Superligën turke.

Nëse vazhdon me këtë ritëm e ardhshmja e gjigantit të sulmit të Kosovës duket se do të jetë larg Superligës turke. Kujtojmë që ai kërkohet nga ekipe të mëdha, mes të cilave edhe klube të Premier Ligës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet