Mrekulli dhe tragjedi në Tajlandë. Shpëton djemtë, por i vdes babai

Richard Harris, australian dhe me profesion mjek ka bërë surprizën e madhe, pasi mundi të marrë pjesë në operacionin ku u shpëtuan 12 djem në shpellë. Mirëpo edhe Harris ka përjetuar një tragjedi, menjëherë pasi kishte bërë mrekullinë.

Lajmi u dha nga Andreu Pearce, shefi i anestezisë, i cili tha: “Është një dhimbje e madhe për familjen Harris, Richard do të kthehet shpejt në shtëpi për të qenë pranë të dashurve të tij.” Harris ishte në Tajlandë për pushime e se i kishte ndërprerë pikërisht për të marrë pjesë në operacionin për shpëtimin e djemve. E ishte Harris që ka dalë i fundit nga “guva” nga ku janë shpëtuar djemtë. Ata që e njohin Harrisin, thonë se është mendjekrisur dhe nuk mendohej dy herë, kur do të bëjë mirë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet