Mot me kthjellime e vranësira, rritje e lehtë e temperaturave

Publikuar më 07. 01. 2018 nga Xhentila Gjoshi

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë motin në të gjithë vendin, më të shpeshta vranësirat paraqiten në zonat malore.
Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, vranësira më të shpeshta do të ketë në zonat Veriore dhe Verilindore.
Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë orëve të para të ditës, por rritje të lehtë do të pësojnë vlerat termike të mesditës.
Era do të vijojë të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi permanent jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 2- 3 ballë.