Mot i keq në Vlorë, bllokohet anija me tre persona në bord

Vendi është përfshirë sot nga moti i keq dhe reshje të shumta të shiut. Në qytetin e Vlorës ka rrezikuar të mbytet një anije. Në bordin e saj ndodhen tre persona.

Në operacionin e shpëtimit ka qenë policia kufitare dhe kapiteneria e Portit të Vlorës. Si pasojë e motit të keq, në qytetin jugor janë rritur dallgët, kurse ka edhe erë të fortë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet