Mirush Kabashi rrëfen dramën e jetës, ja çfarë më largoi për 2 vjet nga aktrimi (VIDEO)

Aktori Mirush Kabashi ishte sot i ftuar në emisionin  e pasdites “Rudina”, në Tv Klan, ku ka rrëfyer detaje nga jeta e tij dhe nga karriera. I pyetur nga moderatorja ai ka kujtuar edhe fillimet e tij në kinematografi.

Ai tha se 4 vite pasi kishte qenë prezent në aktrim për shkak të diktaturës së asaj kohe është detyruar të punojë në ndërmarrjen e hekurudhave.

Sipas Kabashit shkak ishin problemet biografike pasi babai i tij dhe një dajë kishin mbaruar shkollë amerikane dhe konsideroheshin si spiunë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet