Milano, 16 vjet burg për bosin mafioz, ishte në arrati për drogë

Milano – Rocco Barbaro një prej kokave të Ndragetës me bazë në Kalabri të Italisë ka marrë një dënim të martën me 16 vjet heqje të lirisë.

Barbaro 53 vjeç njihej ndryshe edhe me nofkën “i zhdukuri”. Kjo sepse ai ishte në kërkim policor prej kaq kohësh për një çështje që lidhej me trafik droge. Karabinierët zbuluan se ai edhe në arrati, operonte në një bar shumë pranë Piaza Di Duomo, vend tepër i frekuentuar nga vendas dhe të huaj dhe thuajse zemra e qytetit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Edhe unë

Koço Kokëdhima Nisma #Edheunë, e frymëzuar nga deklarata e mjeshtrit të mirënjohur Bujar Kapexhiu për të bojkotuar 30 qershorin, prej ditësh…

Abissnet