Milan-Juventus/ Dy kampionët absolutë përballë njëri-tjetrit pas 4 vitesh, ndeshja më e ndjekur e kompeticionit

Sfida e sotme midis Milanit dhe Juventusit, e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, ka shënuar rekord përsa i përket numrit të biletave të shitura. Sipas mediave, janë shitur mbi 70 mijë bileta që ditën e djeshme dhe ka mbetur shumë pak bileta të tjera për t’u shitur sot. Në karrierën e tyre, Zlatan Ibrahimovic dhe Cristiano Ronaldo, kanë veshur të dy fanellat e Manchester United dhe të Juventusit. Dy kampionët do të përballen në ndeshjen Milan-Juventus në San Siro. Kjo sfidë konsderohet të jetë si më e ndjekura e historisë të këtij kompeticioni. Të dy futbollistat i kanë lënë pas të 35-at dhe pavarësisht kësaj, për të dy, duket qartë që mosha e tyre është thjesht një numër dhe nuk ndikon aspak në sukseset e tyre.

Dueli i sotëm do të profilizohet nga dy të kampionët absolutë dhe emocionet e kësaj ndeshje pritet të jenë të forta sepse sipas statistikave të ndeshjeve të luajtura nga të dy futbollistët, Ronaldo dhe Ibrahimoviç do të ritakohen pas 4 vitesh në këtë përballje.

Rivaliteti në fushë pritet të jetë shumë i forte, sepse portugezi i Juventusit dhe suedezi i Milanit, kanë pritshmëri të larta në përplasjen e sotme.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet