Meta takon Kukanin: Policia të jetë e paanshme gjatë zgjedhjeve

Kreu në detyrë i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot delegacionin e Parlamentit Evropian për monitorimin e zgjedhjeve të Përgjithshme në Shqipëri.

Delegacioni kryesohet nga Eduard Kukan dhe përbëhet nga 7 eurodeputetë. Delegacioni ndodhet në Shqipëri me ftesë të kreut të Kuvendit Meta.

Në fjalën e tij Meta falënderoi Parlamentin Evropian për vëmendjen ndaj Shqipërisë. “Me rëndësi që zgjedhjet të jenë të lira dhe transparente. Policia të jetë e paanshme dhe profesionale gjatë procesit zgjedhor. Shqiptarët meritojnë zgjedhje evropiane dhe klimë të qetë zgjedhore”, tha Meta.

Më tej kreu i Kuvendit shtoi se: “do bëj gjithçka që Shqipëria të avancojë drejt integrimit në BE”. Ndërsa Kukan në fjalën e tij u shpreh se shpreson për zgjedhje të mira e të qeta. “Ne dëshirojmë që Shqipëria të bëjë hapa përpara. Shqiptarët meritojnë me tepër demokraci”, tha Kukan.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet