Meta si president, çfarë mendon Lulzim Basha

Kreu i opozitës Lulzim Basha, gjatë intervistës në emisionin ‘Fakt’ të gazetarit Çim Peka, në Syri.net, ka dhënë dhe një vlerësim për Presidentin e Republikës. Basha tha se Presidenti i Republikës, është i vetmi institucion që ka kthyer besimin në popull dhe nuk është iu kapur nga Rama dhe krimi.

‘E rëndësishme është që presidenti i Republikës, të paktën Presidenti i Republikës si institucion me aq pushtet politik sa ka por dhe me autoritetin moral, të ndihet nga qytetarët si pjesë për të kthyer ligjshmërinë në vend. Banditët në burg jo në qeveri. Më 28 janar shqiptarët do të ndihen më të fortë më çliruar dhe më të bashkuar se kurrë. Do të jenë pjesë e një Shqipëria që ka për të ndryshuar për mirë’, deklaroi Basha.

 

Të tjera

Abissnet