Meta: Shkëmbeva sms me Ramën dy ditë pas marrëveshjes

Gjatë intervistës në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan ish-kreu i LSI-së Ilir Meta rrëfeu se ka shkëmbyer sms me kryeministrin Rama, dy ditë pas marrëveshjes që ky i fundit arriti me Lulzim Bashën.

“Duket mirë. Më i qetë dhe i relaksuar”, tha Meta duke iu referuar kreut të qeverisë.

Pjesë nga intervista

“Më dukesh i mërzitur”, i thoshte ai gjatë gjithë kohës ish-kreut të LSI-së, i cili nuk nguroi t’ja kthente:

Meta: Po çfarë do ti, të çohem të marr valle këtu?

Çani: Jo më jo, por se çfarë ke një gjë ti, ke diçka në mendje

Meta: Po ecim të qetë drejt 25 qershorit

Çani e ka pyetur nëse ka komunikuar me Ramën dy ditë pas marrëveshjes që firmosi me Bashën.  Meta pranoi se kishte shkëmbyer “sms” me kryeministrin duke shtuar se Rama i dukej më i qetë tani. “Po kemi komunikuar me sms. Duket mirë, më i qetë më i relaksuar është”,- tha ai. /E.SH/

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Dinamikat e punësimit

Nga Marsida Simo Punësimi është një çështje shumë e diskutuar prej kohësh, dhe sigurisht që do të ketë gjithmonë rëndësi…

Abissnet