Meta publikon videon e re ndaj Dvoranit/ Mbrojtja e Gjykatës Kushtetuese, DETYRË MBI DETYRAT!

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka publikuar një video të re, ku edhe një herë thekson akuzat ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani për mosfunksionimin e Gjykatës Kushtetuese.

Presidenti ka zgjedhur që videon ta publikojë në gjuhën angleze, ndërsa ka theksuar faktin se “Mbrojtja e Integritetit të Gjykatës Kushtetuese, DETYRË MBI DETYRAT!”.

Arian Dvorani akuzohet nga presidenca për mungesë transparence, dhe manipulim i procesit.

Postimi i plotë:

“Të dashur miq,
Me kërkesën tuaj po e publikoj dhe në anglisht spotin e parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese.
Mbrojtja e Integritetit të Gjykatës Kushtetuese, DETYRË MBI DETYRAT!”, shkruan Meta.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet