Meta i kundërpërgjigjet me batutë Ramës: I bën 71 deputetë, por bashkë me PD-në

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka lëshuar një batutë, e cila mund të konsiderohet si më pikantja e bërë sot në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan.

I pyetur nga Arian Çani rreth deklaratave të kryeministrit Edi Rama se PS synon të bëjë 71 deputetë, Meta u përgjigj nën zë: “71 me PD-në”. Çani i ka kërkuar Metës ta përsëriste batutën ndërsa ai iu kthye me buzëqeshje, “ishte shaka”.

Kreu i qeverisë Rama tha sot nga Korça se LSI dhe PD duan të dalin force e parë, por PS do ta nisë me 71 deputetë pas zgjedhjeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet