Meta dekreton ndryshimet në ligjin për Lojërat e Fatit

Presidenti  Ilir Meta dekretoi sot ligjin për lojërat e fatit. Ligji i ri parashikon që në një janar në të gjithë territorin e vendit të mos hapen pikat e basteve sportive, kazinotë elektronike dhe bingot.

Dekreti i Ilir Metës vjen pak javë pas miratimit të këtij ligji dhe brenda afatit kushtetues që kërkon presidentit të shprehet.

Dekreti i fundit i presidentit për një ligj është ai i fillimit të gushtit dhe pas kësaj date të gjitha ligjet e tjera që ka votuar mazhoranca kanë kaluar në heshtje nga presidenti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet