×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Mësoni recetën e kekut me fruta të thata, ëmbëlsira e fundjavës

Është shumë i shijshëm, nëse shoqërohet me djathëra të ndryshëm (djathë dhie kremoz, etj). Mund të konsumohet brenda ditës ose të përgatitet ditë më parë dhe të ruhet në ngrirje në frigorifer. Është shumë i mirë edhe për mëngjes.

Koha e përgatitjes në total:

Bashkë me pjekjen – 60 minuta. Tava drejtkëndëshe 30×10 cm. Si masë përdorim një filxhan ose një gotë që merr 250 ml ujë

Fruta të thata:

½ gotë me arra pekan ose arra të zakonshme (100 g), bajame të qëruara (90 g), gotë fëstëkë të qëruar, jo të kripur; ½ gotë rrush të thatë; ½ gotë fiq të tharë, të prerë në copa të vogla; ½ gotë kajsi të thara, të prera në copa të vogla; ½ gotë kumbulla të thara, pa bërthamë të prera në copa të vogla

Për brumin:

¾ gotë miell integral (kaf 90 g)
15 g sodë për torta të kripura ose të ëmbla pa vanilje
½ lugë e vogël kripë e imët (2.5 g)
1 majë luge kanellë pluhur
1 majë luge arrëmyshk
110 g gjalpë i butë, në temperature ambienti
1/2 gotë sheqer kaf (90 g)
3 vezë
30 ml (2 lugë të mëdha) verë, pije të ëmbël që pëlqeni ose ujë

Përgatitja:

Frutat e thata i përziejmë në një tas dhe i lëmë mënjanë. Ndezim furrën në temperaturën 180° C, kurse tavën e veshim me letër furre.

Përgatisim brumin:

1.Në një tas përziejmë miellin, sodën, të cilën e hedhim me sitë, kripën dhe erëzat. I lëmë mënjanë.

2. Në një tas tjetër rrahim me rrahësen elektrike gjalpin me sheqerin, shtojmë një nga një vezët dhe i përziejmë derisa të përftojmë një masë homogjene. Ulim shpejtësinë e rrahëses dhe shtojmë pjesë-pjesë miellin dhe verën. Shtojmë frutat e thata dhe i përziejmë me lugë druri.
3.Hedhim brumin në tavë dhe e vëmë të piqet për 1 orë ose derisa kur të bëjmë provën me kruajtëse dhëmbësh, ajo të dalë e pastër. Meqenëse koha e pjekjes është e gjatë, kur të marrë ngjyrë në sipërfaqe, e mbulojmë me letër alumini sipër, që të mos digjet. E heqim nga tava kur të jetë vakur dhe më pas e lëmë të ftohet mbi një grilë. Kur të jetë ftohur plotësisht, e presim në feta të holla dhe e shoqërojmë me djathëra sipas dëshirës. Nëse dëshironi ta përgatitni ditë më parë: kur keku të jetë ftohur plotësisht, e mbështjellim me letër alumini dhe e ruajmë në grirje. Në momentin që do ta konsumojmë, e presim në feta shumë të holla me një thikë me majë dhe i pjekim për rreth 15/18 minuta në furrën e ngrohur më parë në temperaturën 170° C, por duke patur kujdes mos digjen. I lëmë të ftohen në tavë dhe më pas i shërbejmë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konsumimi i kafesë dhe çokollatës iu bën më të zgjuar

Konsumimi i kafesë dhe çokollatës iu bën më të zgjuar

Publikuar më 04.08.2020
Ndërsa ushtrimet, si dhe meditimi janë zbuluar se ndihmojnë ...

Ndërsa ushtrimet, si dhe meditimi janë zbuluar se ndihmojnë në mbajtjen e trurit të ri, ka edhe gjëra të tjera që mund të bëni për ta mbrojtur atë, siç është pirja e kafesë. Gjatë dekadës së fundit, janë bërë dhjetëra studime në lidhje me kafenë dhe trurin. Midis këtyre studimeve, tre në vijim janë padyshim […]

Lexo më shumë

Uthull dhe hudhër, përzierja fantastike për të humbur peshë

Uthull dhe hudhër, përzierja fantastike për të humbur peshë

Publikuar më 25.07.2020
Uthulla me hudhrën janë dy produkte të kuzhinës të cilat jan...

Uthulla me hudhrën janë dy produkte të kuzhinës të cilat janë të jashtëzakonshme për shëndetin. Kur bashkohen në një tonik të vetëm, të dy këto produkte formojnë një ilaç të jashtëzakonshëm. Ekspertët e mjekësisë popullore aziatike e kanë përdorur këtë prej shekujsh për kura mjekësore. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni se si […]

Lexo më shumë

Historike/ Kina rishikon dietën ushqimore, heq dorë nga qentë për arsye evolucioni

Historike/ Kina rishikon dietën ushqimore, heq dorë nga qentë për arsye evolucioni

Publikuar më 10.04.2020
Qeveria kineze ka nxjerrë një listë të re të bagëtive që mun...

Qeveria kineze ka nxjerrë një listë të re të bagëtive që mund të kultivohen për mish në vazhdën e epidemisë së koronavirusit, e cila dyshohet se ka origjinë nga kafshë të egra në një treg në Wuhan, raporton CNN. Pekini ndaloi përkohësisht tregtinë me kafshë të egra për ushqim pas shpërthimit të epidemisë, e cila […]

Lexo më shumë

14 ditë në izolim? Ja çfarë nuk duhet të mungojë në shtëpinë tuaj

14 ditë në izolim? Ja çfarë nuk duhet të mungojë në shtëpinë tuaj

Publikuar më 16.03.2020
OBSH e ka shpallur zyrtarisht koronavirusin e ri një pandemi...

OBSH e ka shpallur zyrtarisht koronavirusin e ri një pandemi. Për të shmangur përhapjen e mëtejshme, njerëzit sugjerohen e detyrohen të vetë-izolohen në shtëpi. Por çfarë produktesh duhet të blini, në mënyrë që të mos dilni çdo dy ditë, duke mos rrezikuar kështu as shëndetin tuaj, e as shëndetin e të tjerëve. Duhet të blini […]

Lexo më shumë

Vezë me “koronavirus” në prag të Pashkëve

Vezë me “koronavirus” në prag të Pashkëve

Publikuar më 08.03.2020
Një kuzhinier francez ka spikatur këto ditë me recetën e tij...

Një kuzhinier francez ka spikatur këto ditë me recetën e tij të fundit. Në prag të pashkëve, ose më saktë në kulmin e progresit të koronavirusit Covid-19, ai ka gatuar një çokollatë, të cilën të dashuruarit pas ëmbëlsirave duhet të mendohen dy herë përpara se ta blejnë. Kuzhinieri Jean-François Pré tregoi krijimin e tij më […]

Lexo më shumë

Mëngjesi ideal për fëmijët

Mëngjesi ideal për fëmijët

Publikuar më 06.10.2019
Kujdesi për ushqimin e fëmijës fillon që me vaktin e mëngjes...

Kujdesi për ushqimin e fëmijës fillon që me vaktin e mëngjesit. “Në anglisht fjala mëngjes – breakfast – do të thotë fjalë për fjalë “të thyesh pushimin nga ushqimi”. Të cosh fëmijën në shkollë pa ngrënë mëngjes është njësoj si të nisesh për rrugë të gjatë me makinë me llampë të ndezur. Që ta kuptojmë […]

Lexo më shumë

Mëngjesi ideal i së dielës

Mëngjesi ideal i së dielës

Publikuar më 19.05.2019
Të përgatisësh pancake për mëngjes është gjithnjë një ide e ...

Të përgatisësh pancake për mëngjes është gjithnjë një ide e mirë, sidomos gjatë ditëve të fundjavës! Receta e këtyre petullave është jo vetëm e thjeshtë, por dhe shumë e shijshme Për brumin: 1 gotë miell 1 e verdhë veze 1 e bardhë veze 1 filxhan kafeje vaj ulliri 1 gotë qumësht 1/2 lugë kafeje kripë […]

Lexo më shumë

Mësoni 4 mënyrat si të hiqni shenjat e thikës në tavolinën e prerjes

Mësoni 4 mënyrat si të hiqni shenjat e thikës në tavolinën e prerjes

Publikuar më 16.05.2019
Tavolinat e prerjes janë një element thelbësor në kuzhinë e ...

Tavolinat e prerjes janë një element thelbësor në kuzhinë e të gjithëve. Por a keni menduar ndonjëherë se sa të shëmtuara mund të bëhen tavolinat tuaja më pas? Pas të gjitha, ju që shpesh prisni sipër tyre apo edhe ne vendet e posaçme prej druri ja disa truke për të hequr shenjat:   Kripë dhe […]

Lexo më shumë