Mësoni 4 mënyrat si të hiqni shenjat e thikës në tavolinën e prerjes

Tavolinat e prerjes janë një element thelbësor në kuzhinë e të gjithëve. Por a keni menduar ndonjëherë se sa të shëmtuara mund të bëhen tavolinat tuaja më pas? Pas të gjitha, ju që shpesh prisni sipër tyre apo edhe ne vendet e posaçme prej druri ja disa truke për të hequr shenjat:

 

Kripë dhe limon: ju mund të përdorni kripë dhe limon për ta pastruar atë. Sasi e vogël kripë mbi tavolinë dhe pastaj pastroni atë me gjysmën e limonit. Bëjeni këtë derisa aty të krijohet një lëng gri midis limonit dhe kripës.

Uthull molle: A është e mundur të bëhet një listë pastrimi pa përfshirë uthullën? Me siguri jo. Nëse keni një tavolinë që duhet të dezinfektohet, ju mund të bëni një përzierje me uthull / ujë.

Sode buke: Derdhni pak sodë buke dhe shtoni ujë të mjaftueshëm për ta bërë atë një paste. Fshijeni dhe fërkojeni mirë pastën në tavolinën sepse nëse nuk e bëni ajo do fillojë të lëshojë një aromë jo të mirë.

Pastë dhëmbësh: Nëse mund të përzieni pastë dhëmbësh të bardhë, dhe sode buke  dhe më pas ta fërkoni në tavolinën me këtë lloj paste do shikoni që ajo përveç se ta pastroj do zbehi dhe shenjat.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet