Mes frikës dhe pasigurisë, banorët e Kombinatit vijojnë jetesën në çadra (Foto-Video)

Një nga zonat e prekura nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit ishte edhe Kombinati, ku shumë banesa janë dëmtuar.

Gazetarja e “Shekulli-t”, Enida Vërça ishte në këtë zonë ku ka vizituar dhe ka parë nga afër banesat e familjeve të prekura.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme, ku kryefamiljari, babi i 3 fëmijëve tregon të çarat dhe plasaritjet në banesën e tij dhe tregon se jeton me frikë.

Por edhe banesa të tjera janë dëmtuar nga tërmeti i fuqishëm 6.3 ballë duke i lënë në çadra disa prej banorëve të Kombinatit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet