×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Merr tjetër kthesë vrasja e vëllezërve Haxhia, shpallet në kërkim Talo Çela i “Grabitjes së Rinasit”

Ka marrë një tjetër kthesë hetimi i vrasjes së vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia, të cilët u ekzekutuan më 27 prill, në vendin e quajtur “Tregu i automjeteve”.

Mësohet se për ekzekutimin e dy të rinjve në Durrës është shpallur në kërkim Talo Çela, i cili dyshohet se është i përfshirë edhe në megagrabitjen e Rinasit.

Behet me dije se prokuroria ka lëshuar një urdhër arresti për Talo Çelën, i cili është i përfshirë në grabitjen e Rinasit, ku u vodhën rreth 4.6 milionë euro. Hetimet për ekzekutimin e vëllezërve janë kryer nga Prokuroria e Durrësit dhe më pas dosja ka kaluar në SPAK.

Me sa duket i penduari për vrasjen e vëllezërve Haxhia, ka treguar që ishte Talo Çela vrasësi i tyre, pasi ky i fundit kishte dyshime se vëllezërit kishin informacion se ku fshihej shuma e parave e grabitur në Rinas.

Sipas grupit hetimor, dyshohet se ai iu ka kërkuar atyre që të tregojnë vendin se ku fshihej shuma e parave, por ata kanë refuzuar. Prokuroria ka marrë dhe 3 dosje të tjera nga Elbasani, vrasje mafioze që mendohet se janë kryer nga e njëjta dorë.

Për vrasjen e vëllezërve Haxhia janë shpallur në kërkim edhe 3 persona të tjerë, por Çela akuzohet se është i dyshuari kryesor i ekzekutimit të tyre.

Ndërkohë Talo Çela është i vetmi nga grupi i Grabitjes së Rinasit që vazhdon të jetë në kërkim.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ju duket i drejtë vendimi i qeverisë që e cilëson vrasjen e Klodian Rashës si aksidentale dhe i jep 8 pensione sociale familjes?

Loading ... Loading ...

Zhdukja e biznesmenit italian në Shqipëri/ Në makinën e djegur u gjetën mbetje eshtrash, këto ishin lëvizjet e 45-vjeçarit

Zhdukja e biznesmenit italian në Shqipëri/ Në makinën e djegur u gjetën mbetje eshtrash, këto ishin lëvizjet e 45-vjeçarit

Publikuar më 18.01.2021
Të tjera detaje janë bërë të ditura rreth zhdukjes së ish-ar...

Të tjera detaje janë bërë të ditura rreth zhdukjes së ish-arbitrit dhe biznesmenit italian, Davide Pecorelli, në Shqipëri. Sipas “News24”, makina e tipit “Skoda”, e marrë me qira në Rinas, u gjet e djegur në Reps, në zonën e Gjegjanit dhe brenda saj kishte edhe mbetje eshtrash. Gjithashtu mësohet se në makinë është gjetur një […]

Lexo më shumë

E rëndë në Pogradec, banesa përfshihet në flakë, humb jetën 42-vjeçari

E rëndë në Pogradec, banesa përfshihet në flakë, humb jetën 42-vjeçari

Publikuar më 18.01.2021
Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në f...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në fshatin Vërdovë të Pogradecit, ku një banesë është përfshirë në flakë dhe për pasojë ka humbur jetën një 42-vjeçar. Sipas uniformave blu, rreth orës 06:00, në fshatin Vërdovë, ka rënë zjarr në një banesë, në katin e dytë të së cilës jetonte i vetëm shtetasi […]

Lexo më shumë

E mitura ishte jetime/ U përplas para shtëpisë ku jetonte me qira, detaje të reja nga aksidenti tragjik që humbi jetën 10-vjeçarja në Tiranë

E mitura ishte jetime/ U përplas para shtëpisë ku jetonte me qira, detaje të reja nga aksidenti tragjik që humbi jetën 10-vjeçarja në Tiranë

Publikuar më 17.01.2021
Një ngjarje e rëndë u regjistrua në orën 12:30 këtë të diel,...

Një ngjarje e rëndë u regjistrua në orën 12:30 këtë të diel, ku humbi jetën një e mitur pasi u përplas nga një makinë. Policia njoftoi më herët se mjeti i drejtuesit Alban Guri, është arrestuar, ndërsa 10-vjeçaria nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë në spital si pasojë e plagëve të […]

Lexo më shumë

Makina përplas për vdekje vajzën 10-vjeçare në Tiranë

Makina përplas për vdekje vajzën 10-vjeçare në Tiranë

Publikuar më 17.01.2021
Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e kësaj të di...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e kësaj të diele, ku si pasojë e një aksidenti ka humbur jetën një vajzë 10-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:30, në rrugën “Njazi Meka”, mjeti me drejtues A. G., ka aksidentuar ​këmbësoren e mitur me iniciale A.P., 10 vjeçe, e cila si pasojë e plagëve të […]

Lexo më shumë

“Ishte si mishi dhe gjaku im”, flet djali që humbi 4 anëtarët e familjes në aksidentin tragjik te Rruga e Kombit

“Ishte si mishi dhe gjaku im”, flet djali që humbi 4 anëtarët e familjes në aksidentin tragjik te Rruga e Kombit

Publikuar më 17.01.2021
Katër anëtarë të familjes Avdijaj, por me qëndrim në Zvicër ...

Katër anëtarë të familjes Avdijaj, por me qëndrim në Zvicër humbën jetën si pasojë e një aksidenti mbrëmjen e së enjtes në Rrugën e Kombit. Djali i madh i Blerimit, Mirsadi, ka rrëfyer detaje për aksidentin tragjik nga i cili humbi katër anëtarë të familjes. “Ndihem sikur jam në një film të keq horror!”, thotë Mirsad […]

Lexo më shumë

Arrestohet pas 5 ditësh i riu në Kurbin, qëlloi me armë zjarri 18-vjeçarin

Arrestohet pas 5 ditësh i riu në Kurbin, qëlloi me armë zjarri 18-vjeçarin

Publikuar më 17.01.2021
Policia ka vënë në pranga 20-vjeçarin që qëlloi me armë zjar...

Policia ka vënë në pranga 20-vjeçarin që qëlloi me armë zjarri në ajër pas konfliktit me një 18-vjeçar në zonën e Kurbinit. Dy të rinjtë patën një debat të çastit dhe i riu, i cili ishte i armatosur ia mbathi nga vendi i ngjarjes dhe qëndroi për pesë ditë në arrati. Gjithashtu, janë proceduar penalisht […]

Lexo më shumë

Skandali me sanitaren, nisin hetimet edhe për personelin mjekësor

Skandali me sanitaren, nisin hetimet edhe për personelin mjekësor

Publikuar më 17.01.2021
Të tjera detaje janë zbuluar nga hetimet në lidhje me skanda...

Të tjera detaje janë zbuluar nga hetimet në lidhje me skandalin që u zbulua pak ditë më parë te spitali “COVID-2” në Tiranë. Mësohet se se Prokuroria e Tiranës ka shtrirë hetimet edhe mbi personelin mjekësor të spitalit Covid-2 “Shefqet Ndroqi” pas skandalit që u denoncua në “Stop” ku sanitarja Tire Alldervishi kishte zhvatur vajzën […]

Lexo më shumë

Tentoi të trafikonte emigrantë të paligjshëm, bie në pranga 35-vjeçari në Korçë

Tentoi të trafikonte emigrantë të paligjshëm, bie në pranga 35-vjeçari në Korçë

Publikuar më 17.01.2021
Një tjetër rast i veprimtarisë kriminale të dhënies së ndihm...

Një tjetër rast i veprimtarisë kriminale të dhënies së ndihmës për kalim të paligjshëm të kufijve kundrejt shpërblimit është goditur nga policia në Korçë. M.L., 35 vjeç, banues në fshatin Bulgarec të Korçës është arrestuar nga policia për trafikim të 13 emigrantëve të jashtëligjshëm. Sipas policisë, 35 vjeçari u ndalua në fshatin Vishocicë të Devollit, […]

Lexo më shumë