×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Merr çunat në telefon”, Hair Saliaj rrëfen telefonatën e fundit të Dritës dhe porosinë e saj

Bashkëshorti i të ndjerës, Hair Saliaj ka rrëfyer para kamerave të emisionit “Zemër të Hapur” në News 24 telefonatën e fundit që ka bërë me Dritën.

Ai tregon e ka telefonuar 50-vjeçaren pas Vitit të Ri dhe i ka folur për pasaportën dhe e kishte pyetur nëse donte që ai të kthehej dhe nëse ishte mërzitur. Hairi rrëfen se Drita i kishte thënë se nuk ishte nevoja që të kthehej por e kishte porositur që të fliste me djemtë.

“Tek telefonate e fundit kemi folur për pasaportën. I telefonova pas Vitit të Ri, e kisha merak por për sëmundje nuk dyshoja se ishte mirë. Të vij i thashë mos je mërzitur? Jo tha. Kam dhe 2 javë punë të vij? Jo më tha rri dhe vetëm fol me çunat. Kjo ishte telefonata e fundit me Dritën”, rrëfen Hair Saliaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I kërkuar për një vit në burg dënim, shqiptari kapet në një hotel

I kërkuar për një vit në burg dënim, shqiptari kapet në një hotel

Publikuar më 30.09.2020
Protagonist është një tridhjetë e gjashtë vjeçar shqiptar, m...

Protagonist është një tridhjetë e gjashtë vjeçar shqiptar, marrësi i një urdhri arresti me burg për kryerjen e një dënimi prej një viti, pikërisht, për krimet e posedimit dhe prodhimit të dokumenteve të rreme të identifikimit. Alarmi erdhi nga sistemi i regjistrimit elektronik, i cili përshkon bazën e të dhënave të ricikluar me komunikimet e […]

Lexo më shumë

Aksident i trefishtë në autostradën Tiranë-Durrës

Aksident i trefishtë në autostradën Tiranë-Durrës

Publikuar më 30.09.2020
Një aksident i trefishtë ka ndodhur ditën e sotme në autostr...

Një aksident i trefishtë ka ndodhur ditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Një automjet, fuoristradë dhe një furgon janë përplasur me njëra – tjetrën duke bllokuar rrugën dhe duke shkaktuar trafik. Mësohet se në furgonin e përfshirë në aksident udhëtonin disa sportistë. Furgoni ndërkohë lexon KF Egnatia Rrogozhinë dhe duket se është në pronësi të klubit.

Lexo më shumë

“Kush nga të dy është tradhëtari”, zbardhet dëshmia për vrasjen e avokatit grek nga shqiptarët

“Kush nga të dy është tradhëtari”, zbardhet dëshmia për vrasjen e avokatit grek nga shqiptarët

Publikuar më 30.09.2020
Kujtimet e vrasjes brutale të Michalis Zafeiropulos në zyrën...

Kujtimet e vrasjes brutale të Michalis Zafeiropulos në zyrën e tij në rrugën Asklipiou, në tetor 2017, u publikua sot në Gjykatën e Apelit të Athinës, ku filloi gjyqi për krimin brutal, në shkallën e dytë. Tre të pandehurit në çështje – të arrestuarit shqiptarë – të cilët fillimisht u dënuan me burgim të përjetshëm […]

Lexo më shumë

Operacion ndërkombëtar në 34 shtete/ Municione dhe drogë! 8838 oficerë në operacion, 7 të arrestuar në Shqipëri

Operacion ndërkombëtar në 34 shtete/ Municione dhe drogë! 8838 oficerë në operacion, 7 të arrestuar në Shqipëri

Publikuar më 30.09.2020
Policia e Shtetit jep detaje për operacionin ndërkombëtar të...

Policia e Shtetit jep detaje për operacionin ndërkombëtar të koduar “SEE JAD”, organizuar nga Europol, me fokus parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e imigracionit të paligjshëm dhe trafikimin e armëve të zjarrit dhe drogës. Në këtë operacion katërditor morën pjesë 34 vende, ndërmjet tyre dhe Shqipëria, agjencitë e BE-së si Europol, Eurojust, […]

Lexo më shumë

Ekzekutoi 2 prostituta në Itali, Gjykata e Vlorës dënon me 10 vite burg “të fortin e Selenicës”

Ekzekutoi 2 prostituta në Itali, Gjykata e Vlorës dënon me 10 vite burg “të fortin e Selenicës”

Publikuar më 30.09.2020
Është dënuar me 10 vite burg, nga Gjykata e Vlorës, Tesilvia...

Është dënuar me 10 vite burg, nga Gjykata e Vlorës, Tesilvian Basho ose Tesi Basho, i cili njihet si i “forti i Selenicës”. Tesi Basho akuzohet për veprat penale; “Mbajtjes pa lejë të armëve”, “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”, “Falsifikim të pasaportës” si dhe “Kultivim të lëndëve narkotike”. Masa e dënimit është miratuar nga […]

Lexo më shumë

Përplasen dy makina në Pogradec, plagoset një pasagjere

Përplasen dy makina në Pogradec, plagoset një pasagjere

Publikuar më 30.09.2020
Një aksident është regjistruar mesditën e sotme në afërsi të...

Një aksident është regjistruar mesditën e sotme në afërsi të fshatit Memëlisht në Pogradec. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë është lënduar njëri nga pasagjerët. Fatmirësisht ky i fundit ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkaqeve të aksidentit. Njoftimi i policisë Më datë 30.09.2020, […]

Lexo më shumë

Të akuzuar për terrorizëm, kush janë 3 të dënuarit që OFL ju kërkon deklarim të pasurisë (Emrat)

Të akuzuar për terrorizëm, kush janë 3 të dënuarit që OFL ju kërkon deklarim të pasurisë (Emrat)

Publikuar më 30.09.2020
Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore n...

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: Artan Hënaj, banues në Fier, nën hetim nga autoritetet franceze për “Vepra penale me qëllime terroriste” dhe […]

Lexo më shumë

Akuzohet se ka përdhunuar vajzën e gruas prej 4 vitesh, zbardhet dëshmia e njerkut

Akuzohet se ka përdhunuar vajzën e gruas prej 4 vitesh, zbardhet dëshmia e njerkut

Publikuar më 30.09.2020
Shtetasi L.Kurti, 39-vjeç i cili është arrestuar pas akuzave...

Shtetasi L.Kurti, 39-vjeç i cili është arrestuar pas akuzave për përdhunim të vajzës së bashkëjetueses, ka mohuar gjithçka duke u shprehur se është i pafajshëm. Ndërsa gjykata vendosi ta lënë në qelinë e paraburgimit 39-vjeçarin, duke e bazuar në provat që ka paraqitur Prokuroria. 39-vjeçarit iu la masa e sigurisë “Arrest me burg”, pasi dyshohet […]

Lexo më shumë