Mediat zvicerane i thurin elozhe shqiptarit: Heroi që parandaloi krimin

Shqiptari i Kosovës që jeton në Zvicër Bujar Muli, është bërë pjesë e ballinës së gazetës zvicerane 20 minuten, një nga mediat më në zë në shtetin europian. Ai ka zënë hapësirë në mediat e Zvicrës për mirë, për shkak se ka rezultuar pozitive përpjekja e tij për të ndaluar një sulm.

Media në fjalë e Zvicrës ka shkruar gjerë e gjatë në artikull sesi shqiptari nga Vushtrria u bë hero, pasi ka tërhequr zvarrë një të dyshuar me armë kallashnikov në dorë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Shqipëri, narko shtet

Revista politike “Spiegel” raporton për sjelljen alarmante të qeverisë  socialiste në Shqipëri, me kryeministër Edi Ramën dhe ministër Lleshajn etj….

Abissnet