Mediat greke: Turqia ka bërë 14 shkelje të hapësirës ajrore greke

Aeroplanët luftarakë turq kanë kryer katër shkelje të rregullave të trafikut ajror në FIR të Athinës. Në 14 shkelje të hapësirës ajrore kombëtare, një çift i F-16 të Turqisë ka përparuar sot në verilindje, në Egjeun Qendrore dhe Juglindore.

10 avionësh turq (8 F-16 dhe dy F-4 në katër formacione) kryen 4 vepra të trafikut ajror në FIR të Athinës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet