×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Më shau, më qëlloi dhe e qëllova”/ Zbardhet dëshmia e autorit që vrau mikun në Gjirokastër

I dyshuari kryesor për krimin e rëndë që ndodhi një ditë më parë në Gjirokastër, Mihal Thimjo, ka dhënë dëshminë e tij para grupit hetimot.

“Më shau dhe ofendoi, më qëlloi dhe e qëllova”, tha Thimjo në dëshminë e tij.

Mësohet se mes Thimjos dhe viktimës kishte një njohje të vjetër familjare. Ata kishin pasur së fundmi një konflikt verbal që degjeneroi në përplasje fizike.

Thimjo ka deklaruar që viktima t’i ketë thënë në debat e sipër “ju kaurët e qelbur keni bërë me shume lekë se ne. Ti ke vilë trekatëshe, unë nuk kam”.

Ndërkaq, siç dëshmon Mihal Thimjo, ai i kishte kërkuar të ndjerit të mos e shante, por ai kishte vijuar, dhe mandej ata ishin konfliktuar fizikisht. “I thashë që jemi të zotët dhe lekët i kemi me djersë. Ndaloi makinën dhe nisi të më godiste. Aty për t’u mbrojtur përballë tij, kapa një shufër hekuri dhe e qëllova. Nuk kisha rrugë tjetër, Gëzimi ishte bërë si bishë”, është shprehur i riu.

Mësohet se autori dhe viktima prej vitesh kanë punuar bashkë dhe kanë qenë ortakë.

Kujtojmë që dje Gëzim Saraçi, u gjet i pajetë brenda mjetit të tij në aksin rrugor rural Poliçan-Suhë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Qëlloi me çifte një person pas konfliktit për pronën, pranga 51-vjeçarit në Kamëz

Qëlloi me çifte një person pas konfliktit për pronën, pranga 51-vjeçarit në Kamëz

Publikuar më 25.09.2020
Parandalohet një konflikt i ashpër mes dy personave në Kamëz...

Parandalohet një konflikt i ashpër mes dy personave në Kamëz. Ngjarja ndodhi paraditen e sotme. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se në pranga ka rënë një 51-vjeçari G. N., pasi ai qëlloi me armë gjahu çifte në drejtim të një shtetasi tjetër. Të njëjtat burime sqaruan se 51-vjeçari pas një konflikti për motive […]

Lexo më shumë

Policia kontrolle në Thumanë, arrestohet 58 vjeçari, në kërkim tre djemtë

Policia kontrolle në Thumanë, arrestohet 58 vjeçari, në kërkim tre djemtë

Publikuar më 25.09.2020
Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Durrësi...

Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Durrësit, ndërsa po aq janë shpallur në kërkim. Gjatë kontrolleve, janë gjetur dhe sekuestruar 3 armë zjarri, municion luftarak, lëndë narkotike dhe 2 automjete. Operacioni zhvillohet në vijim të arrestimit të Edmond Keçit, i njohur si “Mond Çekiçi”, ish-anëtar i Bandës së Durrësit. Policia ka sekuestruar […]

Lexo më shumë

Fier/ Dhëndri tenton të vetëvritet me thikë në shtëpinë e vjehrrit

Fier/ Dhëndri tenton të vetëvritet me thikë në shtëpinë e vjehrrit

Publikuar më 25.09.2020
Një 36-vjeçar ka tentuar të vetëvritet në Fier, rasti i dytë...

Një 36-vjeçar ka tentuar të vetëvritet në Fier, rasti i dytë në shtëpinë e vjehrrit. Sipas burimeve zyrtare, ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Patos. Policia deklaron se rreth orës 08:30, në banesën e vjehrrit të tij, shtetasit S. A., dyshohet se ka tentuar të vetëvritet me mjet prerës (thikë), shtetasi T. J., 36 […]

Lexo më shumë

Nuk tregoi se i moshuari ishte i armatosur, pritet të nisin hetimet ndaj ish-bashkëshortes së 71-vjeçarit që terrorizoi Elbasanin

Nuk tregoi se i moshuari ishte i armatosur, pritet të nisin hetimet ndaj ish-bashkëshortes së 71-vjeçarit që terrorizoi Elbasanin

Publikuar më 24.09.2020
Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, Floresha Zhidru ...

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, Floresha Zhidru do të hetohet për moskallëzim krimi. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se ajo ka gënjyer policinë duke mohuar në mënyrë kategorike se bashkëshorti i saj ishte armatosur. Ajo po merret në pyetje aktualisht , ndërsa pritet të ngrihet akuza për moskallëzim krimi. Lefter Zhidru kishte vendosur kallëp […]

Lexo më shumë

Aksident në Tiranë, 32-vjeçari përplas këmbësorin (Detaje)

Aksident në Tiranë, 32-vjeçari përplas këmbësorin (Detaje)

Publikuar më 24.09.2020
Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në bulevardin “...

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në bulevardin “Bajram Curri”, Tiranë. Mësohet se  se mjeti me drejtues shtetasin E.D., 32 vjeç, ka aksidentuar një këmbësor ende të paidetifikuar rreth 75 vjeç, i cili u dërgua menjëherë në spital, nën kujdesin e mjekëve. Sakaq, grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe […]

Lexo më shumë

Anti-plumbi shpëtoi efektivët nga breshëria, policia jep detaje për ekzekutimin e 71-vjeçarit

Anti-plumbi shpëtoi efektivët nga breshëria, policia jep detaje për ekzekutimin e 71-vjeçarit

Publikuar më 24.09.2020
Policia e Shtetit ka dhënë detaje zyrtare në lidhje me ekzek...

Policia e Shtetit ka dhënë detaje zyrtare në lidhje me ekzekutimin e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u qëllua sot për vdekje nga Forcat RENEA.  I moshuari terrorizoi qytetin e Elbasanit dhe plagosi dy kalimtarë, ndërsa pas 5 orësh negociata nuk iu bind thirrjeve të Policisë për t’u dorëzuar. Përmes një njoftim për mediat bëhet […]

Lexo më shumë

Tragjedi në familjen shqiptare në Zvicër/ Burri gjendet i vdekur, gruaja dhe vajza të plagosura

Tragjedi në familjen shqiptare në Zvicër/ Burri gjendet i vdekur, gruaja dhe vajza të plagosura

Publikuar më 24.09.2020
Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në një familje shqiptare n...

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në një familje shqiptare në Zvicër, ku një shtetas kosovar ka mbetur i vdekur ndërsa vajza 17-vjeçare dhe gruaja 50 vjeçare të plagosura. Policia e Zyrihut njofton së pak para orës 7:00 të mëngjesit të sotëm është raportuar për dhunë në një familje, por pa saktësuar se çfarë ka […]

Lexo më shumë

Prej 5 orësh nuk u dorëzua, RENEA qëllon për vdekje 71-vjeçarin në Elbasan

Prej 5 orësh nuk u dorëzua, RENEA qëllon për vdekje 71-vjeçarin në Elbasan

Publikuar më 24.09.2020
Forcat RENEA kanë qëlluar për vdekje në drejtim të 71-vjeçar...

Forcat RENEA kanë qëlluar për vdekje në drejtim të 71-vjeçarit Lefter Zhidru, i cili prej 5 orësh nuk iu bind urdhrit të policisë për t’u dorëzuar. I moshuari shkëmbehu dy herë zjarr drejt RENEA-së. Kjo e fundit ka vendosur ta ekzekutojë, duke shënuar përfundimin e operacionit. Tashmë në vendin e ngjarjes ndodhet edhe ambulanca e […]

Lexo më shumë