×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Më mori buzëqeshjen brenda natës”! Modeli shqiptar pëson paralizë dhe kërkon ndihmë publikisht (Foto)

Një student shqiptar që punon si model në New York ka kërkuar ndihmë publikisht për fonde, në mënyrë që të mund të bëjë një ndërhyrje në fytyrën që i është paralizuar.

Ai tregon përmes një postimi në “Instagram”, tregon se buzëqeshja iu largua brenda natës për shkak të një gjendjeje që quhet paraliza e Bell-it, që ndodh për shkak të dëmtimit ose inflamacionit të nervit, i cili kontrollon funksionet e muskujve  të fytyrës.

Mirlindi u transferua në New York për të ndjekur ëndrrën e tij si model, dhe i kishin dhënë se buzëqeshja e tij ishte pika më e fortë, por tani paraliza i ka shkatërruar jetën dhe karrierën.

“Unë u transferova në New York në 2015 për të ndjekur ëndrrat e mia si aktor dhe model. Unë punoja në restorante dhe gjithashtu firmosa një kontratë me një agjenci modelimi, ku më thanë në atë kohë se buzëqeshja ime ishte një nga pasuritë e mia më të forta. Shpesh njerëzit nuk e pranojnë se ka diçka “të gabuar” me fytyrën time, por është jashtëzakonisht zhgënjyese që nuk mund të buzëqesh plotësisht, dhe shprehjet e mia të fytyrës jo gjithmonë përputhen me emocionet e mia. Unë jam një djalë i lumtur, i ndjeshëm dhe kjo paralizë e papritur ka qenë absolutisht shkatërruese për mua personalisht dhe gjithashtu për karrierën time”, shprehet ai.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Morina njoftoi se për t’iu nënshtruar operimit i nevojiten 65.000 dollarë. Ai thotë se ka vizituar mjekë të ndryshëm dhe ka marrë terapi e trajtime të ndryshme, por doktori Babak Azizzadeh i ka thënë se është një mundësi operimi, koston e të cilës nuk mund ta përballojë i vetëm.

“Gjatë dy viteve, kur pashë shumë mjekë të ndryshëm për trajtim dhe terapi fizike, unë rifitova një pjesë të lëvizjeve. Duke u përballur me realitetin zhgënjyes për të mos pasur shërim në sy për veten time dhe karrierën time, vendosa të eksploroj opsionet kirurgjikale. Kam kontaktuar doktor Babak Azizzadeh, një ekspert në procedurat komplekse të rindërtimit të nervit të fytyrës për të zbuluar nëse ka mundësi trajtimi për gjendjen time. Lajmi i mirë është se ka një operacion, por lajmi i keq është se kostoja e operacionit është 65,000 dollarë dhe unë absolutisht nuk mund ta përballoj atë. Fatkeqësisht, sigurimi nuk do të paguajë për operacionin. Unë kam paguar për gjithçka jashtë xhepit deri në këtë pikë dhe do të doja të isha në gjendje të mbuloja vetë koston e operacionit, megjithatë, thjesht nuk mundem”, shkruan Morina. Çdokush ka mundësi të ndihmojë të riun shqiptar në “GoFoundMe”!

 

View this post on Instagram

 

Hi Everyone, My name is Mirlind and I am a student originally from Kosovo whose smile was taken away from me literally overnight from Bell’s Palsy. It’s really hard for me to tell my story so publicly, but finding out that there is still hope for me to smile again has given me the courage to ask for help. I moved to New York in 2015 to follow my dreams as a model and aspiring actor. I was working in restaurants and also signed a contract with a modeling agency, where I was told at the time that my smile was one of my strongest assets. Oftentimes people don’t recognize that there is something “wrong” with my face, but It is extremely frustrating that I can’t fully smile, and my facial expressions don’t always match my emotions. I am a happy, sensitive guy and this sudden paralysis has been absolutely devastating to me personally and also to my career. Over the course of two years seeing many different doctors for treatment and physical therapy I did regain some movement. Facing the depressing reality of no recovery in sight for my face and my career, I decided to explore surgical options. I contacted Dr. Babak Azizzadeh, an expert in complex facial nerve reconstruction procedures to find out if there were treatment options for my condition. The good news is there is a surgery, but the bad news is that the cost of the surgery is $65,000 and I absolutely cannot afford it. Unfortunately, insurance will not pay for the surgery. I have paid for everything out of pocket up to this point and I would love to be able to cover the cost of the surgery on my own, however, I simply cannot. I get very excited thinking about all the benefits of having the surgery and getting my smile and my life back. With your generosity and kindness, I can have the surgery that will give me the renewed confidence to be able to continue to work hard and follow my dreams in America. Thank you to everyone who will support me on this journey and to everyone who has encouraged me to continue to follow my dreams. If you find it in you to donate, I will be forever grateful. Words cannot express how much your kindness and generosity means to me.

A post shared by Mirlind Morina ⭐️ (@mirlind.m) on

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gabriel Garko pranon para të gjithëve që është homoseksual!

Gabriel Garko pranon para të gjithëve që është homoseksual!

Publikuar më 26.09.2020
I ftuari special i mbrëmjes së kaluar në “Grande Fratello VI...

I ftuari special i mbrëmjes së kaluar në “Grande Fratello VIP” në Itali ishte aktori i njohur Gabriel Garko. Ai realizoi një takim me ish-partneren e tij, aktoren Adua Del Vesco, me të cilën ishte i fejuar nga viti 2015 deri në vitin 2018. Aktori kishte shkruar një letër për Adua-n, ku foli për marrëdhënien […]

Lexo më shumë

“Po shkoj të vetizolohem, ruani veten”, Stresi rezulton pozitiv me Covid-19

“Po shkoj të vetizolohem, ruani veten”, Stresi rezulton pozitiv me Covid-19

Publikuar më 26.09.2020
Covid-19 ka prekur disa personazhe të njohur publikë në vend...

Covid-19 ka prekur disa personazhe të njohur publikë në vendin tonë. Së fundmi ka qenë reperi i njohur Stresi që ka rezultuar pozitiv. Lajmi është bërë publik nga vetë këngëtari në “Instagram”. Në postimin e tij Stresi shkruan se menjëherë po shkon të izolohet. Gjithashtu ai i bën thirrje të gjithë ndjekësve të tregojnë kujdes […]

Lexo më shumë

U përfol për lidhje me biznesmenin, flet pas arrestimit Fjolla Morina: Mos fusni në valle njerëz familjarë

U përfol për lidhje me biznesmenin, flet pas arrestimit Fjolla Morina: Mos fusni në valle njerëz familjarë

Publikuar më 26.09.2020
Këngëtarja Fjolla Morina, ka folur për herë të parë pas arre...

Këngëtarja Fjolla Morina, ka folur për herë të parë pas arrestimit në Morinë ku u kap me dy armë zjarri pistoleta me vete, teksa në pranga ranë dhe dy personat që e shoqëronin, biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi Fitim Muji. Ndërsa sot qarkulloi në media lajmi se Fjolla ishe në një lidhje me biznesmeni Fisnik […]

Lexo më shumë

Nuk është më 16 vjeç/ Greta Koçi feston sot ditëlindjen, ja sa mbush këngëtarja

Nuk është më 16 vjeç/ Greta Koçi feston sot ditëlindjen, ja sa mbush këngëtarja

Publikuar më 26.09.2020
Greta Koçi feston sot 29-vjetorin e lindjes. Ka qenë vetë kë...

Greta Koçi feston sot 29-vjetorin e lindjes. Ka qenë vetë këngëtarja e cila nëpërmjet një postimi në “InstaStory” shkruan se është ditëlindja e saj. Po ashtu edhe motra, Eni i ka bërë një dedikim, teksa i shkruan se do të jetë gjithmonë aty për ta përqafuar. “S’ka rëndësi sa rritemi në moshë motër, gjithmonë do […]

Lexo më shumë

Pas dy vitesh bashkëjetesë, djali i Ardit Gjebreas ndahet nga vajza e biznesmenit

Pas dy vitesh bashkëjetesë, djali i Ardit Gjebreas ndahet nga vajza e biznesmenit

Publikuar më 26.09.2020
Fejesa e djalit të Ardit Gjebreas me vajzën e një biznesmeni...

Fejesa e djalit të Ardit Gjebreas me vajzën e një biznesmeni të njohur në Tiranë ishte padyshim një nisje e mirë për vitin 2018. Dy të rinjtë celebruan dashurinë e tyre dhe ndanë me ne copëza nga festa, që sipas zakonit mblodhi bashkë dy familjet dhe miqtë e afërt. Përmes ceremonisë private larg syrit mediatik, […]

Lexo më shumë

Zi për këngëtarin shqiptar, humb të atin nga Covid-19

Zi për këngëtarin shqiptar, humb të atin nga Covid-19

Publikuar më 26.09.2020
Reperi i njohur shqiptar, Elinel ka humbur një ndër njerëzit...

Reperi i njohur shqiptar, Elinel ka humbur një ndër njerëzit e tij më të shtrenjtë. I ati është ndarë nga jeta dhe lajmin e bëri të ditur vetë ai me anë të një postimi në rrjete sociale ditën e djeshme. Elinel publikoi një foto të të ndjerit në profilin e tij të Instagramit, krahas së […]

Lexo më shumë

“Kaluam oqeane për t’u ndjerë të vlerësuar”, Vesa Luma përlotet në studio, tregon mbi largimin nga Shqipëria

“Kaluam oqeane për t’u ndjerë të vlerësuar”, Vesa Luma përlotet në studio, tregon mbi largimin nga Shqipëria

Publikuar më 25.09.2020
Në 5-vjetorin e martesës, Vesa Luma mori një propozim të dyt...

Në 5-vjetorin e martesës, Vesa Luma mori një propozim të dytë nga bashkëshorti i saj, Big Basta. “Nëse do të propozoja prapë, a do martohesh për herë të dytë me mua? Po, Jo? Të dua”, shkroi reperi në një fletë për ta pyetur partneren nëse do martohej sërish me të. Përveç Vesës edhe ne u […]

Lexo më shumë

“Të vrasin pa turp”, Big Basta publikon këngën e re: Rama ik! (Video)

“Të vrasin pa turp”, Big Basta publikon këngën e re: Rama ik! (Video)

Publikuar më 25.09.2020
Reperi Big Basta ka publikuar këngën e re, e cila përcjell r...

Reperi Big Basta ka publikuar këngën e re, e cila përcjell revolt ndaj poltikës në vendin tonë. Këtë Freestyle Basta ia dedikon të gjithë të rinjve të cilët nga politika pa asnjë të “Aty të vrasin pa turp e pështyjnë në flamur”, thotë ndër rreshta reperi ndërsa zbulon se një tjetër shtet i ka uruar […]

Lexo më shumë