×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Me Jumbo, ka gjithmonë një arsye për të festuar!

Festat e fundvitit po afrojnë dhe dekorimi i shtëpisë apo përgatitja e dhuratave është një mikëpritje e denjë që i bëhet fillimit të një Viti të Ri, të shpresave dhe objektivave të reja dhe një shenjë e shprehjes së dashurisë për njerëzit tanë më të rëndësishëm.

JUMBO plotëson nevojat dhe dëshirat tuaja, përmes gamës së gjerë të produkteve të fundvitit dhe jo vetëm, duke e mbushur shtëpinë tuaj me atmosferën festive.

Frymëzohuni falë disa ideve në vijim, se si të përgatisni një ambjent familjar të ngrohtë dhe të gëzueshëm: ndriçimi, dekorimet, dhuratat, pema e tryeza festive.

  1. Zbukurimi i pemës

Pema është një nga simbolet më tradicionale të ardhjes së Vitit të Ri, kurse zbukurimi e saj është një ritual që bashkon të gjithë familjen, duke sjellë gëzim dhe kënaqësi. Dekorimi i pemës në përgjithësi është një çështje e imagjinatës dhe shijes tuaj. Ju mund të përdorni drita të vogla dhe materiale të tjera dekoruese si: topa, fjongo, flokë bore, këmbana, shirita etj, të cilat i gjeni në JUMBO.

  1. Dekorimi i shtëpisë

A keni hapësirë të lirë në mure? Shkëlqyeshëm! Çdo hapësirë do të bëhet aleati juaj gjatë dekorimit. Llambat e vogla janë opsioni më i zakonshëm, por mund të përdorni edhe dekorime të tjera të varura në mur ose babagjyshët e mëdhenj, të cilët i gjeni në JUMBO.

Kalimi i kohës me familjen pranë vatrës së zjarrit, është ajo me të cilën kanë të bëjnë pushimet. Meqenëse sytë e të gjithëve do të jenë mbi të për Krishtlindje, zbukurojeni oxhakun tuaj me gjithçka, nga kurora deri tek qirinjtë e kuq.

Nëse shtëpisë tuaj i mungon oxhaku, kjo nuk do të thotë që çorapet e kuqe të mos jenë gjatë festave. Një dhomë moderne mund të përmbajë çorape Krishtlindjesh të varura me grepa, duke shërbyer edhe si dekor i lezetshëm i mureve.

  1. Ndriçimi

Duhet të jetë ai i duhuri, në mënyrë që ambienti të kthehet në një vend të mrekullueshëm. Ai mund të rrethohet nga shumë qirinj me aroma të ndryshme. Qirinjtë mund të jenë në lartësi dhe madhësi të ndryshme, të vendosur në mbajtëse prej xhami, qeramike, kristali apo argjendi, varet nga preferencat dhe stili i arredimit të shtëpisë suaj. Mund të vendosni dhe drita, të cilat përveç pemës, qëndrojnë mjaft mirë edhe përgjatë dritareve, ballkonit apo verandës suaj.

 

  1. Përcillni frymën festive dhe me produkte të zakonshme

Ndoshta një nga mënyrat më të lehta për të ndjerë frymën e festave është zëvendësimi i gjërave të zakonshme në shtëpi, me zbukurime të reja. Zgjedhja është e pakufizuar – nga shandanët, përmes tekstileve deri tek mbulesat, gotat, pjatat.

Ngjyrat e tryezës

E kuqe, e artë, e bardhë apo e argjendtë, janë ngjyrat që stolisin më së miri një tryezë të përsosur Krishtlindjesh. Nga një zgjedhje më tradicionale me disa detaje të vogla plot fantazi deri tek më e guximshmja gjithnjë në përputhje të plotë me atmosferën. E bardha sjell në tryezë pastërtinë e borës, me ngjyrën e kuqe triumfon elegenca ndërsa ngjyra e florinjtë dhe e argjendtë e bëjnë ambjentin tuaj me më shumë klas dhe thuajse krijojnë një tendecë në shtëpinë tuaj. Cilado qoftë ngjyra që do të zgjidhni në JUMBO e rëndësishme është që të kujtoni se Krishtlindjet dhe Viti i Ri janë një rast special për të organizuar një festë dhe për këtë angazhohet e gjithë familja.

  1. Shkëmbimi i dhuratave

Zakoni, ndoshta më popullor i këtyre festive, është shkëmbimi i dhuratave. Është një moment në të cilin kohët e kaluara mbahen mend dhe fëmijëria rikthehet në kujtesë. Ka nga ata që kthejnë buzëqeshje më të ëmbla se zakonisht, ata që japin dhurata të papritura dhe ata që të përfshirë në mirësinë e të tjerëve, përpiqen të bëjnë më të mirën.

Gjatë përgatitjeve, mos harroni detajin më të rëndësishëm:
Festat bëhen të bukura, kur gëzimi, afërsia dhe dashuria që ndajmë mes nesh, zënë vend kudo. Pikërisht këto e bëjnë këtë kohë të vitit, kaq të veçantë.

Për akoma më shumë ide dhe detaje speciale vizitoni Facebook “Jumbo Albaniadhe Instagram jumbo_albania si dhe ju presim çdo ditë në dyqanet tona në TEG, QTU, Fier (Qendra Gold), Shkodër, Durrës (Qendra “Blue Star”), Elbasan (Qendra “Orti City”) dhe Vlorë.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Njoftim për punë/ “Abissnet” kërkon të punësojë një dizajner

Njoftim për punë/ “Abissnet” kërkon të punësojë një dizajner

Publikuar më 27.02.2021
Shoqëria “ABISSNET” sh.a. është shoqëri në fushë...

Shoqëria “ABISSNET” sh.a. është shoqëri në fushën e komunikimeve elektronike dhe ofron lidhje të shërbimit të internetit, telefonisë së palevizsshme dhe shërbimeve audiovizive nëpërmjet internetit. Për fuqizimin e personelit dhe zhvillimin e njësive, ne kërkojmë të punësojmë: Dizajner. Detyrat Kryen prodhimin e reklamave, koopertinave të librave, modeleve grafike, imazheve, logove, broshurave, posterave dhe materialeve të […]

Lexo më shumë

Njoftimi për punë/ “Abissnet” kërkon specialistë për marketingun dixhital

Njoftimi për punë/ “Abissnet” kërkon specialistë për marketingun dixhital

Publikuar më 25.02.2021
Shoqëria “ABISSNET”sh.a. ofron shërbime në fushë...

Shoqëria “ABISSNET”sh.a. ofron shërbime në fushën e komunikimeve elektronike, në lidhje me ofrimin e shërbimit të internetit, telefonisë së palëvizshme dhe shërbimeve audiovizive nëpërmjet internetit. Për fuqizimin e personelit dhe zhvillimin e njësive, ne kërkojmë të punësojmë: Specialistë për Marketingun Dixhital. Detyrat – Planifikon dhe ekzekuton të gjithë marketingun dixhital, përfshirë SEO/SEM, bazën e të […]

Lexo më shumë

Si po kontribuon Jumbo Albania për fëmijët e programit “Tungjatjeta…jetë”

Si po kontribuon Jumbo Albania për fëmijët e programit “Tungjatjeta…jetë”

Publikuar më 24.02.2021
Jumbo Albania, në bashkëpunim me organizatën jo-fitimprurëse...

Jumbo Albania, në bashkëpunim me organizatën jo-fitimprurëse World Vision, përgjatë vitit 2020 kanë ndihmuar 123 fëmijë me aftësi të kufizuara, si dhe kanë ofruar 151 seanca terapie të specializuara. Kjo është realizuar nëpërmjet 17 kutive të dhurimit të vendosura në dyqanet e JUMBO në qendrat tregtare TEG dhe QTU. Në këto dyqane, pranë çdo kase […]

Lexo më shumë

Njoftim për punë/ “Abissnet” kërkon të punësojë specialist marketingu

Njoftim për punë/ “Abissnet” kërkon të punësojë specialist marketingu

Publikuar më 22.02.2021
Shoqëria “ABISSNET” sh.a. është shoqëri në fushë...

Shoqëria “ABISSNET” sh.a. është shoqëri në fushën e komunikimeve elektronike dhe ofron lidhje të shërbimit të internetit, telefonisë së palevizsshme dhe shërbimeve audiovizive nëpërmjet internetit. Për fuqizimin e personelit dhe zhvillimin e njësive, ne kërkojmë të punësojmë: Specialist/e Marketingu Detyrat Kryen detyra në lidhje me përmbushjen e objektivave marketing të shoqërisë. Paraqet propozime mbi rinovimin […]

Lexo më shumë

Nisma, “Tirana Bank” gjelbëron tarracat e kryeqytetit

Nisma, “Tirana Bank” gjelbëron tarracat e kryeqytetit

Publikuar më 12.02.2021
“Tirana Bank” ndër vite ka ndërmarrë fushata konkrete me qël...

“Tirana Bank” ndër vite ka ndërmarrë fushata konkrete me qëllim përmirësimin e mjedisit dhe të cilësisë së jetës së komunitetit si: fushatat për një mjedis të pastër dhe zgjerimin e hapësirave të gjelbra, rritjen e ndërgjegjësimit ndaj ndryshimeve klimaterike, ndërtimin e këndeve të reja të lojërave etj., duke theksuar rëndësinë e zbatimit të politikave të […]

Lexo më shumë

Njoftim për punë/ “F.K. Apolonia” kërkon trajnerë për U21 dhe ekipet e moshave si dhe specialist marketingu

Njoftim për punë/ “F.K. Apolonia” kërkon trajnerë për U21 dhe ekipet e moshave si dhe specialist marketingu

Publikuar më 25.01.2021
“F.K. Apolonia” ofron pozicione pune për:   Trajner U21...

“F.K. Apolonia” ofron pozicione pune për:   Trajner U21 –          Të zotërojë shumë mirë gjuhën angleze dhe italiane –          Të ketë luajtur futboll në nivele të larta –          Të zotërojë licencë trajnimi A ose PROF Trajner për ekipet e moshave –          Të zotërojë shumë mirë gjuhën angleze dhe italiane –          Të zotërojë licencë trajnimi A ose B   Kontakt nr: […]

Lexo më shumë

SHKRIM PROMOCIONAL/Fermerë aplikoni deri më 25 shkurt për të marrë naftën që deri dje e paguanit me taksa, tashmë falas

SHKRIM PROMOCIONAL/Fermerë aplikoni deri më 25 shkurt për të marrë naftën që deri dje e paguanit me taksa, tashmë falas

Publikuar më 22.01.2021
  Nëse je një fermer, person fizik apo juridik i pajisu...

  Nëse je një fermer, person fizik apo juridik i pajisur me NIPT fermeri aktiv dhe me pronësi toke mbi 0.4 HA, tashmë ke mundësi të bëhesh pjesë e skemës së mbështetjes me naftë nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, duke aplikuar në e-Albania deri më 25 shkurt. Çdo vit, me mijëra fermerë varen […]

Lexo më shumë

“Green Coast” konfirmohet këtë vit si destinacioni më “In” në Shqipëri

“Green Coast” konfirmohet këtë vit si destinacioni më “In” në Shqipëri

Publikuar më 12.11.2020
Viti 2020 nuk mundi dot të na ndajë prej pushimeve në bregde...

Viti 2020 nuk mundi dot të na ndajë prej pushimeve në bregdet. Vizitorët dhe admiruesit e rivierës shqiptare, gjetën këtë vit një destinacion të ri mes shkëmbinjve dhe gjelbërimit, Plazhin e Çezarit (Caesar’s Beach),në bregdetin e Palasës. Stili i rafinuar i kompleksit “Green Coast” zgjon tek secili prej nesh vlerësimin për natyrën, dhe sqimën për […]

Lexo më shumë