×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Mbi 12 mijë raste aktive! 10 të vdekur dhe 707 të infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë

10 pacientë kanë humbur jetën dhe 707 të tjerë janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se numri total i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë ka shkuar në 914.

Ndërsa viktimat e 24 orëve të fundit ishin: 4 të vdekur në Prishtinë, dhe nga 1 në Dragash, Istog, Klinë, Podujevë e Shtime e Vushtrrit.

Nga 1 831 të testuar kanë rezultuar pozitivë 707 persona, duke e çuar numrin total të të infektuarve në Kosovë në 34 295.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinës 380 raste, Ferizaj 43 raste, Fushë-Kosovë 41 raste, Mitrovicë 40 raste, Gjakovë 29 raste, Lipjan 26 raste, Vushtrri 25 raste, Podujevë 17 raste, Drenas 13 raste, Gjilan 13 raste, Prizren 13 raste, Pejë 12 raste, Skenderaj 9 raste, Obiliq 8 raste, Malishevë 7 raste, Hani i Elezit 4 raste, Klinë 4 raste, Shtime 4 raste, Deçan 3 raste, Kamenicë 3 raste, Kaçanik 3 raste, Suharekë 3 raste, Viti 2 raste, Dragash 1 rast, Graçanicë 1 rast, Junik 1 rast, Rahovec 1 rast, Zubin-Potok 1 rast.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 550 pacientë, ndërsa numri i të shëruarve ka arritur në 21 043. Aktualisht janë 12 338 raste aktive.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mali i Zi dhe Serbia dëbojnë ambasadorët e njëri-tjetrit

Mali i Zi dhe Serbia dëbojnë ambasadorët e njëri-tjetrit

Publikuar më 29.11.2020
Qeveria në ikje e Malit të Zi ka shpallur ambasadorin e Serb...

Qeveria në ikje e Malit të Zi ka shpallur ambasadorin e Serbisë person të padëshiruar (non grata) dhe i ka kërkuar që të largohet nga shteti, ka njoftuar Ministria e Jashtme më 28 nëntor. Serbia është përgjigjur disa orë më vonë duke e shpallur ambasadorin e Malit të Zi, po ashtu person të padëshiruar dhe […]

Lexo më shumë

Maqedonia e Veriut: 41 të vdekur dhe 1,022 të infektuar me COVID-19

Maqedonia e Veriut: 41 të vdekur dhe 1,022 të infektuar me COVID-19

Publikuar më 28.11.2020
Maqedonia e Veriut të shtunën ka shënuar rekord të ri sa i p...

Maqedonia e Veriut të shtunën ka shënuar rekord të ri sa i përket numrit të viktimave me COVID-19, sëmundjen që shkakton koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për 41 të vdekur dhe 1,022 të infektuar nga testimi i 3,127 mostrave në 24 orët e fundit. Sipas raportit, viktimat janë: 17 në Shkup, nga katër në […]

Lexo më shumë

Telefonatat mashtruese të Call Center-it/ Zbulohet skema, banda fuste në kurth pensionistët e vetmuar

Telefonatat mashtruese të Call Center-it/ Zbulohet skema, banda fuste në kurth pensionistët e vetmuar

Publikuar më 28.11.2020
Autoritetet e sigurisë në Gjermani të drejtuar nga policia e...

Autoritetet e sigurisë në Gjermani të drejtuar nga policia e Trierit së bashku me policinë në Kosovë ia kanë dalë të godasin në një aksion ndërkombëtar një bandë kriminele që operonte nga Kosova dhe përfitonte miliona euro, duke gënjyer pensionistët me premtime për fitore në loto. Sipas policisë në Ansbach, mashtruesit flisnin një gjermanishte të […]

Lexo më shumë

“Ndërhyn në punët e brendshme”, Mali i Zi shpall “non grata” ambasadorin e Serbisë

“Ndërhyn në punët e brendshme”, Mali i Zi shpall “non grata” ambasadorin e Serbisë

Publikuar më 28.11.2020
Qeveria pro-perëndimore në largim e Malit të Zi e deklaroi a...

Qeveria pro-perëndimore në largim e Malit të Zi e deklaroi ambasadorin e Serbisë fqinje person non grata të shtunën, duke reflektuar një rritje të tensioneve disa ditë para inaugurimit të planifikuar të një qeverie të re në këtë shtet. Ministria e Jashtme e kombit të vogël ballkanik përmendi “ndërhyrjen e gjatë dhe të vazhdueshme në […]

Lexo më shumë

Bllokimi në Greqi mund të zgjatet edhe pas 7 dhjetorit, sot raportohen 121 persona të vdekur si pasojë e COVID-19!

Bllokimi në Greqi mund të zgjatet edhe pas 7 dhjetorit, sot raportohen 121 persona të vdekur si pasojë e COVID-19!

Publikuar më 28.11.2020
Autoritetet greke njoftuan një rekord prej 121 të vdekurish ...

Autoritetet greke njoftuan një rekord prej 121 të vdekurish nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit të shtunën. Numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga fillimi i pandemisë është 2,223 persona. Kishte gjithashtu 1,747 raste të reja duke rritur gjithsej rastet e konfirmuara në 103,034. Qyteti verior i Selanikut përsëri kishte më së shumti raste […]

Lexo më shumë

Greqia nervozohet me qëndrimin gjerman/ Ministri i Jashtëm grek: Nuk e kuptoj ngurrimin e Gjermanisë përball Turqisë

Greqia nervozohet me qëndrimin gjerman/ Ministri i Jashtëm grek: Nuk e kuptoj ngurrimin e Gjermanisë përball Turqisë

Publikuar më 28.11.2020
Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias akuzoi Gjermaninë se n...

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias akuzoi Gjermaninë se nuk po i përmbahet rolit të saj udhëheqës në BE duke hedhur poshtë lutjet nga Athina për të vendosur një embargo armësh ndaj Turqisë. “Unë me të vërtetë nuk arrij të kuptoj ngurrimin e Gjermanisë për të përdorur fuqinë e madhe të ekonomisë së saj për […]

Lexo më shumë

Çdo gjë është bërë në heshtje, Greqia pajiset me automjete ushtarake të blinduara

Çdo gjë është bërë në heshtje, Greqia pajiset me automjete ushtarake të blinduara

Publikuar më 28.11.2020
“Drita jeshile” për blerjen e automjeteve të par...

“Drita jeshile” për blerjen e automjeteve të para të blinduara 4×4 të tipit M1117 Guardian pritet të ndizet së shpejti me rezultatin që Greqia të mbrohet edhe më shumë por pa harxhuar një pasuri. Kujtojmë që në verë Kongresi Amerikan kishte miratuar shitjen e 1,200 forcave të blinduara të përdorura në gjendje të shkëlqyeshme për […]

Lexo më shumë

(Video) Pamje nga përleshja me armë në mes të rrugës në Kosovë!

(Video) Pamje nga përleshja me armë në mes të rrugës në Kosovë!

Publikuar më 28.11.2020
Një rrahje mes dy personave ka ndodhur para pak çastesh në m...

Një rrahje mes dy personave ka ndodhur para pak çastesh në mes të rrugës në Veternik. Në media është publikuar një video nga një përleshje mes dy personave, ku njëri prej tyre në duar mban armë zjarri me të cilën e kërcënon. Mirëpo me të ardhur policia në vend të ngjarjes të personat kanë ikur […]

Lexo më shumë