Mbaron shiu, fillon bora. Rrëzohen shtyllat elektrike në Valbonë

Pas shiut të rrëmbyer që ka rënë në thuajse të gjithë vendin, tashmë është duke rënë dëborë dhe se edhe bora që bie, ka intensitet. Kështu zona turistike e Valbonës ka mbetur pa energji elektrike.  Përmes një njoftimi në facebook, ministri Gjiknuri tha se “elektricistët e OSHEE po punojnë për riparimin e fiderit 10 KV Tropojë-Valbonë”.

Por dëbora ka bërë kërdinë në këto zona, teksa ka shembur dhjetë shtylla.

 /D.Xh/ 

Të tjera

Abissnet