×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Masakër në familjen shqiptare/ Vjehrri vret me thikë nusen e djalit

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur ditën e djeshme në një familje shqiptare ku sipas mediave vendase, një 56-vjeçar nga Kosova ka vrarë nusen e djalit të tij, një 24-vjeçare në Zvicër.

Mediat zvicerane shkruajnë se babai dhe djali i tij, 27-vjeçar emrat e të cilëve nuk janë publikuar, jetonin me nusen e djalit dhe me nipin 4-vjeçar deri një vit më parë. Më pas familja e re ishte zhvendosur në shtëpinë e tyre, afër shtëpisë së babait, ku edhe kanë ruajtur lidhjet e ngushta familjare.

“Gjyshja shpesh kujdesej për djalin” thotë një fqinj. Por, mbeten të paqarta motivet e vrasjes të së resë. Një i familjes së tyre ka thënë për blick.ch se “ai mund të ketë vepruar për vetëmbrojtje. Ndoshta nusja e ka sulmuar, pasi edhe ai ishte plagosur, në dorë.

Sipas policisë zvicerane të Kantonit Bazel-Landschaft viktima është vrarë me thikë.

Mediat raportojnë se mosmarrëveshja mes tyre mund të ketë qenë divorci i planifikuar i çiftit të ri. Djali i 56 vjeçarit kishte marrë fshehurazi një avokat për t’u divorcuar nga viktima, thonë anëtarë të familjes.

Në momentin kur nusja ka marrë vesh për planin e të shoqit, ajo thuhet se ka shkuar te vjehrri me djalin e saj dhe mund ta ketë fajësuar për problemet e saj martesore. Familjarët thonë se gjyshja e ka marrë djalin dhe ka ikur nga banesa kur ka filluar zënka.

Ndërsa 56-vjeçari autor i dyshuar i krimit njihet si një njeri i sjellshëm dhe jo problematik në zonën ku jetonte.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Drogën e siguronin nga Kolumbia dhe e shpërndanin në shtetet e BE-së, arrestohen 2 shqiptarët në Itali

Drogën e siguronin nga Kolumbia dhe e shpërndanin në shtetet e BE-së, arrestohen 2 shqiptarët në Itali

Publikuar më 23.01.2021
Dy shtetas shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italian...

Dy shtetas shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kapën me një sasi të konsiderueshme kokaine. Mediat italiane raportojnë se shqiptarët u kapën me rreth 14 kilogramë lëndë narkotike të llojit kokainë. Mësohet se ata e kanë transportuar lëndën narkotike nga Belgjika në drejtim të Italisë, ndërkohë që kanë udhëtuar edhe nëpërmjet […]

Lexo më shumë

Kokainë e fshehur në sediljet e makinës, arrestohet shqiptari në Itali (Emri)

Kokainë e fshehur në sediljet e makinës, arrestohet shqiptari në Itali (Emri)

Publikuar më 21.01.2021
Një sasi e madhe kokaine është arrestuar këtë të enjte në It...

Një sasi e madhe kokaine është arrestuar këtë të enjte në Itali, ku përgjegjës për të është një shqiptar, informojnë mediat. Raportohet se i arrestuar është Marin Dajani, 48 vjeç dhe sasia e kapur është 22.5 kg.  Sipas Policisë italiane, kokaina ka një vlerë rreth 1.5 milionë euro, e cila ishte fshehur në sediljet e […]

Lexo më shumë

“Ëndërronim të kishim fëmijë”/ Humbi jetën nga një aksident, flet partneri i mjekes shqiptare në Gjermani

“Ëndërronim të kishim fëmijë”/ Humbi jetën nga një aksident, flet partneri i mjekes shqiptare në Gjermani

Publikuar më 19.01.2021
Mjekja shqiptare, Eneida Doko, 34 vjeçe, humbi jetën në Gjer...

Mjekja shqiptare, Eneida Doko, 34 vjeçe, humbi jetën në Gjermani pas një aksidenti rrugor. Lajmin e bën të ditur gazeta gjermane BILD. Ajo po udhëtonte të enjten me Merdecesin e saj të ri GLA. Për shkak se po nxitonte, ajo humbi kontrollin e mjetit, goditi një ishull trafiku dhe u përplas me një shtyllë betoni […]

Lexo më shumë

Shqiptari 14-vjeçar ngre në këmbë publikun dhe jurinë suedeze me zërin e tij (Video)

Shqiptari 14-vjeçar ngre në këmbë publikun dhe jurinë suedeze me zërin e tij (Video)

Publikuar më 18.01.2021
Një tjetër talent shqiptar po korr sukses në skenën e “Talan...

Një tjetër talent shqiptar po korr sukses në skenën e “Talang 2021 Sëiden”. Video e konkurrimit të tij në këtë program po bën xhiron e rrjetit dhe shkak është bërë performanca e tij. Ai quhet Rejhan Bellani, është 14-vjeçar, me prejardhje nga Kosova. Ai ka marrë pjesë në një kompeticion muzikor për fëmijë në Suedi. […]

Lexo më shumë

U dënua dhe dëbua dy herë nga Britania e Madhe, mediat vendase japin lajmin: Rikthehet përsëri “skifteri” laçian (Foto-Emri)

U dënua dhe dëbua dy herë nga Britania e Madhe, mediat vendase japin lajmin: Rikthehet përsëri “skifteri” laçian (Foto-Emri)

Publikuar më 17.01.2021
Mediat britanike kanë dhënë lajmin se një hajdut shqiptar, q...

Mediat britanike kanë dhënë lajmin se një hajdut shqiptar, që vidhte shtëpi në Angli është rikthyer sërish përmes rrugës ilegale edhe pse është dënuar dhe dëbuar dy herë nga ky shtet. Sipas “Sunday Telegraph”, bëhet fjalë për shtetasin Dorian Puka, i cili ka publikuar në “Instagram” foto duke pirë kokteile e duke ecur me një […]

Lexo më shumë

Iu gjetën drogë dhe mijëra paund, policia angleze arreston 4 të rinjtë shqiptarë (Emrat)

Iu gjetën drogë dhe mijëra paund, policia angleze arreston 4 të rinjtë shqiptarë (Emrat)

Publikuar më 16.01.2021
Të paktën 4 të rinj shqiptarë kanë rënë në prangat e policis...

Të paktën 4 të rinj shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë londineze, pasi ishin pjesë e një grupi të strukturuat kriminal. Mediat angleze shkruajnë se të rinjve iu 340,000 paund cash dhe një sasi kokaine me vlerë 400,000 paund. Operacioni skuadrës së  Organised Crime Partnership, bashkë me NCA u zhvillua të mërkurën në disa adresa […]

Lexo më shumë

Tragjike/ Doli për gjah në Itali, shqiptari qëllon për vdekje veten

Tragjike/ Doli për gjah në Itali, shqiptari qëllon për vdekje veten

Publikuar më 15.01.2021
Një shqiptar humbi aksidentalisht jetën pasditen e së enjtes...

Një shqiptar humbi aksidentalisht jetën pasditen e së enjtes në Umbria të Italisë. Mediat italiane raportojnë se viktima është identifikuar si Artur J. 40-vjeç. Emigranti kishte dalë për gjah, kur dyshohet se u rrëzua aksidentalisht dhe shkrepi armën e tij duke marrë një plumb në kokë. 40-vjeçari, i cili jetonte në Spoleto, u dërgua në […]

Lexo më shumë

Vrau të dashurën ukrainase dhe mikun e saj, autoritetet greke lëshojnë urdhër arresti ndërkombëtar për shqiptarin (Foto)

Vrau të dashurën ukrainase dhe mikun e saj, autoritetet greke lëshojnë urdhër arresti ndërkombëtar për shqiptarin (Foto)

Publikuar më 14.01.2021
Autoritetet greke kanë lëshuar një urdhër arresti ndërkombët...

Autoritetet greke kanë lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar për shqiptarin që akuzohet se ka vrarë ish të dashurën ukrainase dhe të dashurin e saj. Mediat greke shkruajnë se ka dyshime se 45-vjeçari shqiptar të jetë arratisur nga Greqia dhe kjo ka shtyrë autoritetet e këtij shteti që të lëshojnë një urdhër arresti ndërkombëtar. Shqiptari dyshohet […]

Lexo më shumë