Maqedonia ndryshon emrin e aeroportit në Shkup, Athina e përshëndet

Athina zyrtare ka përshëndetur vendimin e qeverisë të Maqedonisë për ndryshimin e emrit të Aeroportit të Shkupit dhe të autostradës në korridorin 10.

Ministria e Jashtme greke shprehet në reagim se qeveria në Shkup mori vendim me rëndësi. Shkupi dhe athina kanë intensefikuar raportet dypalëshe.

 

Të tjera

Një farsë kosovare

Nga Agron Bajrami Në Kosovë, ka kohë që nuk përbën kurrfarë befasie kur politikanët shkelin fjalën e dhënë, abuzojnë me…

Abissnet