“Luftë” polici – samuraj, 5 të vdekur në Indonezi

Katër burra me shpata samuraj në duar kanë sulmuar një seli indoneziane me shpata samuraj dhe për rrjedhojë janë qëlluar për vdekje të mërkurën. Një oficer policie ka vdekur gjithashtu. Autoritetet e kanë komunikuar lajmin. Kjo ngjarje ka ndodhur vetëm disa ditë pas një sulmi vetëvrasës që ka ndodhur në këtë shtet dhe që kishte autorësinë e ISIS. Sulmi ka ndodhur në qytetin e Pekanbaru në ishullin e Sumatrës.

Nuk ishte e qartë nëse incidenti i së mërkurës ishte i lidhur me sulme të tjera këtë javë. Të tilla sulme brutale janë duke ndodhur në Indonezi në kohën kur vendi me popullatën më të madhe myslimane në botë ka nisur muajin e shenjtë të Ramazanit. Policia tha se vrau katër vetë dhe më pas arrestuan një tjetër që ishte duke ikur.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet