Luan me Uimbëlldonin në Angli, talenti merr pasaportën shqiptare (FOTO)

Publikuar më 13. 02. 2018 nga Eno Shkëmbi

Talenti shqiptar Egli Kaja, që luan me Uimbëlldonin në kategorinë e tretë angleze, është pajisur së fundmi me pasaportën shqiptare.

Kaja, i cili është kërkuar me ngulm nga trajneri Alban Bushi, tanimë mund të luajë rregullisht në ndeshjet e eliminatoreve të Europianit me ekipin “Shpresa”,  U-21.

Bushi sheh te Kaja tiparet e një sulmuesi që mund të kontribuojë në repartin e avancuar edhe pse aty ka rivalitet të fortë me emra si Abazaj, Durmishaj, Mustafa apo Hebaj.

Mungesa e aktivizimit të rregullt me Uimbëlldonin bëri që Kaja një vit më parë të huazohej te Ljues, në kategorinë e shtatë angleze të futbollit, para se të kthehej përsëri te Uimbëlldon, skuadër me të cilën firmosi në vitin 2015 dhe ka një kontratë deri në fund të sezonit të ardhshëm.