Lojtarët që kanë shënuar më shumë gola këtë sezon (FOTO)

Foto 1 nga 2 Pas Para


Argjentinasi Lionel Messi vazhdon të mbetet lider sa i përket numrit të golave të shënuar në një sezon.

Sulmuesi i Barcelonës ka shënuar 23 herë këtë edicion, ndërsa pas tij renditet anglezi Harry Kane i Tottenham dhe Robert Lewandowski i Bayern Munchen me 18 gola.

Cavani ka shënuar 17 gola, ndërsa ndjek Luis Suarez me 16. Lukaku, Ronaldo, Higuain dhe Mertens kanë shënuar 14 herë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet