Lista/Këto janë 10 këngëtaret më të pasura të vitit

Është bërë publike lista e 10-të këngëtareve më të pasur në botë. Ka qenë revista “Forbes” ajo e cila publikoj listën e yjeve të Pentagram që u pasuruan në vitin 2019.

Siç mund të shihni edhe më poshtë, këngëtaret e famshme e shtuan pasurinë me miliona dollarë në vetëm një vit.

Surpriza më e madhe e vitit ishte Ariana Grande, e cila u bë pjesë e top dhjetëshes për herë të parë, duke u renditur e gjashta kryesisht për shkak të të ardhurave astronomike nga turneu i saj dhe bashkëpunimet promovuese.

10-Shakira – 35 milion dollarë

9-Celine Dion – 37.5 milion dollarë

8-Lady Gaga – 39.5 milion dollarë

7-Jennifer Lopez – 43 milion dollarë

6-Ariana Grande – 48 milion dollarë

5-Pink – 57 milion dollarë4.

4-Katy Perry – 57.5 milion dollarë

3-Rihanna – 62 milion dollarë

2-Beyonce – 81 milion dollarë

1-Taylor Swift – 181 milion dollarë

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet