×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Lista e plotë e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike në 12 qarqet e vendit

Partia Demokratike ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit.

Ndërsa mbrëmja e sotme (ora 00:00) është afati i fundit për dorëzimin e këtyre listave në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, tanimë kjo parti i ka përpiluar ato dhe pritet t’i dorëzojë zyrtarisht.

Lista e qarkut te Tiranes do të kryesohet nga Lulzim Basha, ndërkohë që vijon me të dytën në listë, Jorida Tabakun.

 

I tretë në listën e PD është Alfred Rrushaj, me pas në listë bie në sy emri i Albana Vokshit.

 

Vendi i pestë në listë është rezervuar për ish kryeministrin Sali Berisha.

Pas tij në Tiranë renditet Agron Shehaj, dhe më tej aleati Fatmir Mediu.

Lista vijon me Grida Dumën dhe Shpëtim Idrizin, Belind Kellici, Dashamir Shehin dhe Mesila Dodën.

Emrat e disa prej kandidatëve në qarqet e vendit:

Qarku Kukes

Flamur hoxha
Isuf Celaj
Shyrete Koka
Admir Sinemati
Demush Kastrati
Vjollca Omuri

Gjirokaster

Tirian shehu
Roland bejko
Entela Shehaj
Aleat –
Myzafer Elezi
Johana Qerollari
Bajram Hysa

Dibër

Xhelal Mziu
Kreshnik Çollaku
Dhurata çupi
Edmond Isaku
Luan Haka
Irini Shehu
Shaban Izvira
Denisa Vata
Jeton Kaloshi

Berat

Tomor alizoti
Kasem Mahmumataj
Aferdita Pushi Gjini
Bujar Hoxhaj
Pellumb Nako
Alketa Mukavelati
Ardit Benja
Denis Sahatciu
Ermira Bullari Arizi
Muharrem Hoxhaj

Shkoder

Helidon Bushati
Emilia koliqi
Ramadan likaj
Greta bardeli
Zef Hila
Ludovik Hasanaj
Bardh Spahia
Nard Ndoka
Izmira Ulqinaku
Aldo Gega
Arben Gjuraj
Helga Sallaku
Hil Kola
Ermira Cobaj
Vijon..

Elbasan

Gaz Bardhi
Flutura Acka
Lefter gostenja
Dashnor Sula
Eugen Isai
Zheni Gjergji
Fadil Merzheku
Qani Xhafa
Aleat
Durim Cekrezi
Ibrahim Sako
Aleat
Anila Bishqemi
Ardian Zeneli
Mehdi Shehu
Erlind Gurra
Aleat
Megi Balliu

Fier

Enkeled Alibeaj
Eralda Tase Bano
Saimir Koreshi
Luan Baci
Aleat
Ilda Dhori
Agron Kapllanaj
Aleat
Luljeta Dejko
Aleat
Ndricim Bali
Alketa Luga
Dilaber Kamberi
Edmon Çepele
Elisabeta Rredhi
Jakup Beqiri
Ledio Kastrati
Heriselda Prishta
Roel Zoga
Leonard Feleqi
Ardian Ferro
Edi Nushi
Ledia Shehu

Korçë

Edmond Spaho
Sorina Koti
Ervin Salianji
Bledion Nallbati
Salaudin Jakupllari
Marjeta Halili
Andrea Mano
Alfred Gega
Suela Myrtellari
Anila Hysenbegasi
Arben Kambo
Nikollaq Doku
Landi Gusho
Kico Tane
Aleat

Vlore

Bujar Leskaj
Ina zhupa
Fatjon Veizaj
Arber Agalliu
Gezim Ademaj
Nada Daullja
Jolio Dine
Julin Zoto
Nada Mecorapaj
Aleat
Athird Hoxhaj
Alta Azizi
Lorenc Danaj
Aleat
Edmon Fetahu
Manjola Cikuli
Hysni Sharra
Ilir Gunbardhi
Afrovita Dhimojani

Lezhe

Marl Marku
Agron Gjekmarkaj
Lindita Metaliaj
Kastriot Piroli
Zef Gjoka
Roza Hila
Gjivalin Lasku
Salvator Kacaj
Aleat
Albert Melyshi

Durrës

Edi Paloka
Agron Duka
Merita Bakiu
Oerd Bylykbashi
Ferdinand Xhaferi
Andia Ulliri
Igli Cara
Rezart Tusha
Manjola Luku
Aleat
Agim Baci
Blerina Reci
Selman Tema
Erzen Laci
Riselda Kalia
Aulon Kalaja
Artion Bajramaj
Arjeta Keci
Armand Brahimaj
Ivo Jorgoni
Edlira Devolli

Tiranë

Lulzim Basha
Jorida Tabaku
Afred Rushaj
Albana Vokshi
Sali Berisha
Agron Shehaj
Aleat
Grida Duma
Aleat
Belind Kellici
Aleat
Mesila Doda
Aleat
Flamur Noga
Orjola Pampuri
Aldo Bumci
Ivi Kaso
Oriela Nebiaj
Gent Strazimiri
Clirim Gjata
Mirela Tabaku
Aleat
Enkeleda Sallaku
Aleat
Dorian Teliti
Arjana Cela
Aleat
Aleat
Taulanta Jupi
Aleat
Lediana Fratari
Aleat
Aleat
Aleat
Mimoza Hajdarmataj
Gentian Muca
Mirash Shkodra

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Skandali me të dhënat personale, Kokëdhima: Pazarxhinjtë e politikës, gati t’u futen edhe në krevat shqiptarëve

Skandali me të dhënat personale, Kokëdhima: Pazarxhinjtë e politikës, gati t’u futen edhe në krevat shqiptarëve

Publikuar më 12.04.2021
Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, e cilësoi të ...

Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, e cilësoi të dënueshëm marrjen dhe keqpërdorimin e të dhënave personale nga partitë. Duke iu referuar investigimit se qeveria po përdor një databazë me të dhënat konfidenciale të 910 mijë votuesve të Tiranës të moshave 19-99 vjeç, si numrat e telefonit, kartës së identitetit, qendrës së votimit, vendin e […]

Lexo më shumë

Qeveria ‘Rama’ hap thesin, 130 milionë lekë të tjera shtohen për partitë politike gjatë fushatës

Qeveria ‘Rama’ hap thesin, 130 milionë lekë të tjera shtohen për partitë politike gjatë fushatës

Publikuar më 12.04.2021
Ditët e fundit të fushatës janë tepër të ngjeshura me premti...

Ditët e fundit të fushatës janë tepër të ngjeshura me premtime dhe slogane. Por përpos këtyre partite politike tentojnë të shpenzojnë më shumë. Kjo vihet re sidomos tek partië në pushtet PS, e cila për të përmbyllur sa më mirë vitin e saj leketoral, po tenton të shtojë shumën e parave që nevojitet për subjektet […]

Lexo më shumë

PS ka marrë të dhënat nga e-albania për qytetarët e Tiranës? SPAK nis hetimet

PS ka marrë të dhënat nga e-albania për qytetarët e Tiranës? SPAK nis hetimet

Publikuar më 12.04.2021
SPAK ka nisur verifikimet për nxjerrjen e të dhënave persona...

SPAK ka nisur verifikimet për nxjerrjen e të dhënave personale nga partita socialiste, me qëllime për të kontrolluar votuesit. Burime zyrtare nga SPAK bëjnë me dije se është duke u verifikuar nëse database me të dhënat e qytetarëve në e-albania është vënë në funksion të fushatës për zgjedhjet e 25 Prillit. SPAK do të marrë […]

Lexo më shumë

Të dhënat e qytetarëve po përdoren nga PS përmes e-Albania? Reagon AKSH: Të gatshëm të ballafaqohemi!

Të dhënat e qytetarëve po përdoren nga PS përmes e-Albania? Reagon AKSH: Të gatshëm të ballafaqohemi!

Publikuar më 11.04.2021
Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSH) ka mo...

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSH) ka mohuar kategorikisht përdorimin e të dhënave për rreth 900 mijë qytetarëve për qëllime elektorale. Në një reagim zyrtar, AKSH ka hedhur poshtë akuzuar se të dhënat që disponon si institucion të jenë përdorur nga partitë politike për qëllime elektorale. Më tej ka sqaruar se të dhënat e qytetarëve nuk ruhen, […]

Lexo më shumë

Presidenti Meta: Kryeministri në detyrë ka një kartelë psikiatrie dhe në datën 25 prill do kërkojë mëshirë! I them Ramës që…

Presidenti Meta: Kryeministri në detyrë ka një kartelë psikiatrie dhe në datën 25 prill do kërkojë mëshirë! I them Ramës që…

Publikuar më 10.04.2021
Nga Vlora, Presidenti i Republikës Ilir Meta i është përgjig...

Nga Vlora, Presidenti i Republikës Ilir Meta i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama. Në një komunikim për gazetarët me tone më të ashpra, Kreu i Shtetit tha se Rama ka një kartelë psikiatrike, të cilën do ta tregojë në 25 prill dhe do të kërkojë mëshirë. “Në 26 prill jam i sigurt që Vlora do […]

Lexo më shumë

Filloi pazari në Gjirokastër/ Ministri Çuçi thasë me ushqime në këmbim të votave

Filloi pazari në Gjirokastër/ Ministri Çuçi thasë me ushqime në këmbim të votave

Publikuar më 10.04.2021
Disa foto që po qarkullojnë me shpejtësi marramendëse tregoj...

Disa foto që po qarkullojnë me shpejtësi marramendëse tregojnë se magazina e Drejtorisë së Zjarrfikësve në Gjirokastër është mbushur me tonelata ushqime për t’i shpërndarë tek banorët në shkëmbim të votës. Kandidati për deputet i LSI-së, Vangjel Tavo, ka denoncuar në rrjetin e tij social ‘Facebook’, disa foto nga kjo magazinë, ku duken tonelatat me […]

Lexo më shumë

Pas Najada Çomos edhe Pëllumb Pipero i bashkohet socialistëve, i përgjigjet opozitës: Politika juaj dëmton vaksinimin

Pas Najada Çomos edhe Pëllumb Pipero i bashkohet socialistëve, i përgjigjet opozitës: Politika juaj dëmton vaksinimin

Publikuar më 09.04.2021
“Dëgjoj disa politikanë të deklarojnë se vaksinimi mbjell vd...

“Dëgjoj disa politikanë të deklarojnë se vaksinimi mbjell vdekje dhe nuk dua ta besoj që ata nuk duan që Shqipëria të vaksinohet”, kështu e nis fjalimin në spotini e PS, mjeku infeksionit Pëllumb Pipero. Në një video të publikuar nga kryeministri Edi Rama me nënshkrimin “Pipero Forever”, mjeku flet për procesin e vaksinimit i cili […]

Lexo më shumë

Foto/ ‘Drejtori i Rilindjes në Durrës kërcënon vartësit’/ Ferdinand Xhaferaj i publikon mesazhin

Foto/ ‘Drejtori i Rilindjes në Durrës kërcënon vartësit’/ Ferdinand Xhaferaj i publikon mesazhin

Publikuar më 08.04.2021
Kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Ferdinand Xhafe...

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Ferdinand Xhaferaj, ka publikuar një mesazh të Arben Isakut, i cili urdhëron punonjësit të sigurojnë vota për PS-në. Me anë të një postimi në “Facebook”, Xhaferaj thekson se drejtori i Rilindjes në Durrës kërcënon vartësit e tij, në një kohë që Arben Isaku duhej të ishte para drejtësisë si […]

Lexo më shumë