×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Legjenda e filmit, Kirk Douglas “përpjekje për përdhunimin” e Natalie Wood kur ajo ishte e mitur, detaje nga libri i motrës së viktimës

Ai e sulmoi për ta përdhunuar. Ai kishte dy herë moshën e saj dhe nuk hezitoi t’i tregonte impulset e tij seksuale një adoleshenteje. Sulmi seksual ka ndodhur në një hotel në Los Angeles.

Në kujtimet e saj që do të publikohen javën e ardhshme, motra e vogël e aktores së paharrueshme, Natalie Wood, Lana, tregon njeriun që tentoi të përdhunonte vajzën e atëhershme adoleshente Natalie, aktorin e famshëm Kirk Douglas.

Në librin e saj të titulluar “Motra e Vogël”, Lana flet hapur dhe nuk ngurron të pretendojë se nëna e tyre i kishte kërkuar Natalie-t të kontaktonte Kirk Douglas-in për të hapur dyert e Hollivudit. Dhe kur Natalie i zbuloi nënës së saj atë që i kishte ndodhur, ajo e këshilloi që ta kapërdijë atë.

“Më kujtohet që Natalie dukej shumë bukur kur unë dhe mamaja ime e lamë atë natë në hyrje të hotelit Chateau Marmont”, tha Lana Wood në kujtimet e saj. “Ngjarja, – vazhdon ajo, – ndodhi në verën e vitit 1955, kur 17-vjeçarja Natalie Wood u përfshi në xhirimet e “The Searchers”. Takimi u organizua nga nëna e tyre, Maria Zakharenko, e cila mendoi se vajzës së saj mund t’i hapen shumë dyer, vetëm me një tundje me kokë të aktores së famshme dhe bukuroshe, siç raporton Lana.

Kirk Douglas dhe gruaja e tij

“Më dukej shumë kohë përpara se Natalie të kthehej në makinë dhe të më zgjonte kur përplasi derën”, ka shkruar ajo. Ajo ishte shumë e ngathët dhe shumë e mërzitur, dhe ajo dhe mami filluan t’i pëshpërisnin diçka njëri-tjetrit. Unë nuk mund t’i dëgjoja ose të kuptoja se çfarë po thoshin, por sido që të ishte, unë isha shumë e re për t’u këshilluar”, shtoi ajo.

Sipas Lanës, motra e saj Natalie nuk diskutoi me të atë që ndodhi derisa të dy u bënë të rritura. Pasi përshkroi se ishte në suitën e Kirk Douglas, ajo i tha motrës së saj: “Lana më lëndoi. Isha e tmerruar, isha konfuze”, kujton Lana, e cila atëherë ishte 8 vjeç. Më pas ajo kuptoi se motra dhe nëna e saj kishin rënë dakord të mos e akuzonin publikisht Kirk Douglasin se ishte një fatkeqësi për karrierën e Natalie. “Gëlltitje”, e këshilloi nëna e saj, sipas librit të saj, shumica e të cilit i kushtohet vdekjes misterioze të Natalie Wood në 1981.

Natalie Wood me Robert Wagner

Trupi i Natalie u gjet në ishullin Catalina në Kaliforni. Autoritetet fillimisht menduan se ishte duke u mbytur, por pas vitesh hetimi dhe shfaqjes së më shumë dëshmitarëve, autoritetet e kthyen vëmendjen te burri i saj, Robert Wagner. Në atë kohë, Wagner konsiderohej një njeri me interes. Lana, si shumë të tjerë, fajëson Robert Wagner për vdekjen e gruas së tij.

Në librin e saj, Lana shkruan gjithashtu se i premtoi motrës së saj më të madhe se nuk do të diskutonte për sulmin seksual të Douglas, por thashethemet ishin aq të përhapura sa kur ai vdiq në vitin 2020, në moshën 103-vjeçare, emri i Natalie Wood u ndërthur me emrin e tij në Twitter. “Pa asnjë pranë meje për ta mbrojtur, jam e sigurt se do të më falë që më në fund e kam thyer këtë premtim”, tha Lana.

Nga ana e tij, djali i Douglas, aktori i njohur Michael Douglas, bëri një deklaratë përmes zyrës së tij të marrëdhënieve me publikun: “U prehni në paqe të dy. Kujtohet se, pak para vdekjes së tij, aktori i madh Kirk Douglas kishte pranuar në një intervistë se ai ishte me një grua dhe se ishte i pabesë ndaj martesës së tij”.

Kirk Douglas me djalin e tij, Michael

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përfshihet nga flakët një apartament në Korçë, humb jetën 67-vjeçari! Ja informacionet e para

Përfshihet nga flakët një apartament në Korçë, humb jetën 67-vjeçari! Ja informacionet e para

Publikuar më 27.01.2022
Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në qyteti...

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës. Një apartament është përfshirë nga flakët, e për pasojë ka humbur jetën 67-vjeçari E.R. 67-vjeçari ka humbur jetën për shkak të asfiksisë. Nga informacionet paraprake, dyshohet se shkak i zjarrit është bërë ngrohësja. Zjarrëfikësja ndodhet në vendngjarje për të bërë shuarjen e […]

Lexo më shumë

Sali Berisha në krye të PD? Reagon Escobar: E papranueshme një i shpallur non-grata të jetë fytyra e ndonjë partie

Sali Berisha në krye të PD? Reagon Escobar: E papranueshme një i shpallur non-grata të jetë fytyra e ndonjë partie

Publikuar më 27.01.2022
I dërguari i Posacëm për Europën Juglindore, Gabriel Escobar...

I dërguari i Posacëm për Europën Juglindore, Gabriel Escobar ka deklaruar prerazi këtë të enjte se nëse Sali Berisha rikthehet në krye të Partisë Demokratike nuk mund të priten marrëdhënie të kësaj të fundit normale me SHBA-të. Sipas Gabierl Escobar, nuk është normale që një njeri i sanksionuar për vepra të mëdha korrupsioni të jetë […]

Lexo më shumë

Bandat shqiptare përhapen dhe në Karaibe, ja si shtiren kriminelët si biznesmenë

Bandat shqiptare përhapen dhe në Karaibe, ja si shtiren kriminelët si biznesmenë

Publikuar më 27.01.2022
Destinacionet e Karaibeve meksikane nuk janë vetëm atraksion...

Destinacionet e Karaibeve meksikane nuk janë vetëm atraksion turistik. Duke qenë të preferuara për turistët nga e gjithë bota, ato bëhen një treg potencial për drogat që përdoren nëpër feta të Kankunit, Playa del Carmen, Tulum etj. DEA Amerikane dhe Interpol kanë zbuluar kriminelë të kërkuar nga të paktën 12 vende që banojnë në shtetin […]

Lexo më shumë

Pse mafia shqiptare dhe italiane ‘strehoet’ në Dubai? Flet kriminologu: Ja si trafikantët e drogës komandojnë gjithçka nga Dubai dhe pse nuk i ekstradojmë dot

Pse mafia shqiptare dhe italiane ‘strehoet’ në Dubai? Flet kriminologu: Ja si trafikantët e drogës komandojnë gjithçka nga Dubai dhe pse nuk i ekstradojmë dot

Publikuar më 27.01.2022
Kriminologu dhe njëherësh juristi italian ka rrëfyer se si m...

Kriminologu dhe njëherësh juristi italian ka rrëfyer se si mafia shqiptare dhe ajo italiane kanë gjetur parajsën në Emiratet e Bashkuara Arabe. Në një intervistë për Rai News Vincenzo Musacchio* thekson se vendet si Dubai janë shndërruar në pikën më strategjike të trafikantëve të drogës të cilët kontrollojnë gjithçka që andej dhe madje investojnë në […]

Lexo më shumë

Policia nxjerr qentë në shitje, ofertat nisin nga 8 deri në 20 mijë lekë të reja

Policia nxjerr qentë në shitje, ofertat nisin nga 8 deri në 20 mijë lekë të reja

Publikuar më 27.01.2022
Instituti për Përgatitjen e Qenve të Policisë së Shtetit ka ...

Instituti për Përgatitjen e Qenve të Policisë së Shtetit ka hapur ankandin për shitjen e tyre. Vendimi është nxjerrë në Fletoren Zyrtare dhe sipas tij ankandi zhvillohet gjatë orëve të mesditës së datës 9 shkurt dhe bëhet fjalë për 19 qen të moshjave të ndryshme. Më të vjetrit kanë lindur në vitin 2013, kurse të […]

Lexo më shumë

Pamje të rënda +18/ Momenti kur qëllohen për vdekje pesë ushtarët ukrainas

Pamje të rënda +18/ Momenti kur qëllohen për vdekje pesë ushtarët ukrainas

Publikuar më 27.01.2022
Një video që po qarkullon në rrjetet sociale, pretendohet se...

Një video që po qarkullon në rrjetet sociale, pretendohet se shfaq momentin kur pjesëtari i Gardës Nacionale të Ukrainës qëllon me kallashnikovë kolegët e tij në një fabrikë të municionit në Dnepr. Si pasojë e këtij sulmi të përgjakshëm, kanë humbur jetën pesë ushtarë dhe disa tjerë janë plagosur, kurse autori i krimit që ishte […]

Lexo më shumë

Një 9-vjeçar humb jetën si pasojë e koronavirusit në Kosovë

Një 9-vjeçar humb jetën si pasojë e koronavirusit në Kosovë

Publikuar më 27.01.2022
Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 6 viktima ng...

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 6 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht, pandemia nuk ka kursyer as fëmijët. Një djalë 9-vjeçar nuk ka arritur të fitojë betejën me koronavirusin. Ndër të tjera, kanë humbur jetën dhe një person i moshës 50-59 vjeçare, dy persona të moshës 70-79 vjeçare dhe dy të moshës mbi […]

Lexo më shumë

Rriten shtrimet në spitalet COVID, 1549 të infektuar dhe 6 viktima në 24 orët e fundit

Rriten shtrimet në spitalet COVID, 1549 të infektuar dhe 6 viktima në 24 orët e fundit

Publikuar më 27.01.2022
Infektimet me COVID kanë shënuar një ulje të lehtë në 24 orë...

Infektimet me COVID kanë shënuar një ulje të lehtë në 24 orët e fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se nga 5662 testime, kanë rezultuar pozitivë 1549 qytetarë. Betejën me COVID e kanë humbur 6 qytetarë. “Në 24 orët e fundit me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor ka gjashtë humbje jete me SARS-COV2 […]

Lexo më shumë