Turqia, sulm kiberrnetik qeverisë Greke

Në përplasje e fundit ka nisur midis Greqisë dhe Turqisë. Bëhet fjalë për një sulm të befasishëm dhe të fundit në fushën e kibernetikës.

Këtë lajm e konfirmoi edhe Athina zyrtare. Hakerat turk kanë sulmuar faqen zyrtare të qeverisë greke.

I njëjti grup ishte shfaqur në qershor 2019, kur ata hakeruan llogarinë në Instagram të zv.ministrit të atëhershëm të sportit, Giorgos Vasiliadis. Grupi postoi dy fotografi në llogarinë e Vasiliadis, një nga Hagia Sophia të Stambollit – një katedrale e epokës bizantine që tani shërben si muze – dhe një tjetër me logon e grupit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet