Ky është formacioni i javës në Premierligë (FOTO)

Manchester United u mposht 1 me 0 nga Newcastle, Liverpooli fitoi 2 me 0 nga Southampton, Manchester City deklasoi Leceister Cityn 5 me 1 dhe Tottenham fitoi derbin e Londrës kundër Arsenalit me rezultat minimal 1 me 0.

Xherdan Shaqiri shënoi një gol të bukur në barazimin 1 me 1 kundër Brightonit.

Ja cilët janë 11 lojtarët më të mirë të kësaj jave në Premierligë.

Të tjera

Abissnet