Kurti pranon ftesën, nesër takon Thaçin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti, e ka konfirmuar se nesër do t’i shkojë në takim presidentit Hashim Thaçi, pas ftesës që ju bë nga ky i fundit.

Ai në KTV ka thënë se në takimin e nesërm do të shkoj si kryeministër në detyrë.

“Këshilltarët e mi ligjorë e kanë pasur për detyrë ta vlerësojnë ftesën e presidentit, dhe sugjerimi i tyre është që të shkoj në takim nesër. Unë do të shkoj si kryeministër në detyrë”-tha Kurti.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet