×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kur Sharon Stone vizitonte Greqinë, të gjithë u ‘tërbuan’ pas saj, ajo flirtonte me truprojën dhe sekretarin e saj

Ylli i filmit amerikan, Sharon Stone, simboli i fundit seksual i kohës sonë, mund të merret me ‘armën’ e saj dhe të ‘godasë’ familjen e saj, producentët, regjisorët dhe këdo që ishte një mënyrë “e çuditshme” në rrugën e saj të artit, por duhet të kujtojmë shumë dhe nga ardhja që ajo pati në Greqi. Një udhëtim që u identifikua me festa, pluhur, drogë dhe shumë pije.

Le të shkojmë shumë dekada më parë. Argjendari i mirënjohur Costas Kaisarisplans hapi dyqanin e parë të shtëpisë së famshme italiane të bizhuterive Bvlgari në Greqi. Ai mëson nga një mik i tij, një tregtar veshjesh, që Sharon Stone po planifikon të vijë në Greqi ë të njëjtën kohë. Ai e bind atë për të kombinuar ardhjen e saj me hapjen e Bvlgarit të parë Athinas. Për ta joshur edhe më shumë, ai i ofron asaj të vijë në Greqi përmes një avioni privat i cili i përket një biznesmeni të njohur grek. Ky biznesmen nuk është askush tjetër përveç Vassilis Theocharakis. Costas Kaisaris erregullon procesin që ajo të qëndrojë me sekretarin e saj në kompleksin e Asteras të Vouliagmeni. Natën e hapjes, ajo hyn në dyqanin e ri me mendjemadhësi dhe verbim.

Ajo ulet në një kolltuk dhe kërkon që t’i tregohet bizhuteria më e shtrenjtë në koleksion. Njerëzit janë të mbushur me njerëz për një foto me të, por ajo është shtangur nga gurët e çmuar të një gjerdani. Pranë saj është Costas Kaisaris në njërën anë dhe Paolo Bulgari në anën tjetër. Ajo po çmendet me një pjesë që kushton miliona. Ajo tregon se e dëshiron atë dhe u buzëqesh dy burrave. Ata që janë magjepsur nga tërheqja e saj seksuale janë të gatshëm t’ia japin atë. Jepja asaj një nga pjesët më të shtrenjta në koleksion! Derisa Vassilis Kaisaris, njeriu i djathtë i babait të tij, me një pozicion udhëheqës në shtëpi, vjen në mes dhe thotë “Zonja Stone, ne jemi të kënaqur që ju pëlqen bizhuteri Bvlgari. Nëse i doni çmimi i saj është kaq miliona” . Ajo nxjerr bllokun e saj të kontrollit dhe e blen atë pa asnjë mendim të dytë.

Pak më vonë, një aheng i çmendur fillon me rastin e hapjes në një zonë të projektuar posaçërisht të Agios Kosmas. Të gjithë emrat e mëdhenj të biznesit grek, por edhe të jetës laike të vendit, janë të pranishëm. Greqia jeton magjepsjen absolute të sekularizmit me të ftuarin “Lady Basic Instinct”. Costas Kaisaris kujton: “Të gjithë biznesmenët më lutën të ulesha me të edhe për pesë minuta. Më kujtohet Minos (Kyriakou) i cili më kërkoi ta takoja. 1600 njerëz, të ftuar, ecën dy dhe tre kilometra në këmbë, në mënyrë që të arrinin në zona kryesore. Një turmë e tillë!”

Deri në momentin e fundit ajo nuk ishte shfaqur në mbrëmje. Ajo ishte në suitë dhe sipas disave ajo flirtonte me sekretaren e saj me flokë të kuqe. Pastaj organizatorët vendosën një shofer për ta kërcënuar se mafia greke po vjen. Përfundimisht ajo shkoi në festë e shoqëruar nga sekretari i saj, duke konfirmuar ata që thanë se marrëdhënia mes tyre ishte më shumë se miqësore. Ajo bëri një shfaqje, duke kapur të ftuarit nga qafa, i ngazëlleu burrat dhe pasi kishte konsumuar të gjithë shampanjën, ajo u largua. ëtë herë ajo kishte një truprojë të bukur. Asaj i pëlqente, e tërhoqi për jakë dhe e detyroi të ulej, pranë saj, në sediljen e pasme. Nga njëra anë sekretari, nga ana tjetër truproja. Ajo po flirtonte me të dy. Në një moment, u shfaqën disa linja pluhuri të bardhë. Ajo  hapi derën e makinës dhe e flaku jashtë. Në shkretëtirë. Ajo  u kthye duke ecur në Athinë, pas disa orësh. Sharon Stone mund të raportojë biografinë e disave, por një gjë është e sigurt: Megjithatë, ekziston vajza më e mirë në botë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Mori ofertë të majme, Olsi Bylyku zbulon pse nuk pranoi të bëhej pjesë e “Kosheres”

Mori ofertë të majme, Olsi Bylyku zbulon pse nuk pranoi të bëhej pjesë e “Kosheres”

Publikuar më 11.04.2021
“Kosherja” është spektakli më i ri në ekranin e “Abc News”, ...

“Kosherja” është spektakli më i ri në ekranin e “Abc News”, i cili ka mbledhur disa nga aktorët më të mirë të humorit në vend. Shumë emra u diskutuan se do të bëheshin pjesë e tij, ndër ta edhe Olsi Bylyku. Në fakt ky i fundit nuk ju bashkua skuadrës së “Kosheres” duke vazhduar punën […]

Lexo më shumë

“Jemi kaq të emocionuar”, Emina Cunmulaj në pritje të ëmbël

“Jemi kaq të emocionuar”, Emina Cunmulaj në pritje të ëmbël

Publikuar më 11.04.2021
Familjes së Emina Cunmulaj do t’i shtohet një tjetër fëmijë,...

Familjes së Emina Cunmulaj do t’i shtohet një tjetër fëmijë, këtë herë djalë. Modelja dhe filantropja publikoi pak më parë një foto ku duket së bashku me vajzat e saj, Ella Faria dhe Mia Soraya. “Mezi po presim të takojmë vëllain tonë të vogël,” është fjalia që formojnë fjalët e shkruara në truporet e tyre […]

Lexo më shumë

“Jam shumë e lodhur nga fotoshopi”, Bebe Rexha ‘ndez’ rrjetin me videon e fundit me bikini

“Jam shumë e lodhur nga fotoshopi”, Bebe Rexha ‘ndez’ rrjetin me videon e fundit me bikini

Publikuar më 11.04.2021
Këngëtarja Bebe Rexha ka deklaruar së fundmi se është e lodh...

Këngëtarja Bebe Rexha ka deklaruar së fundmi se është e lodhur nga fotoshopi. Ajo ka zgjedhur të ndajë një video me fansat ku duket e veshur me bikini dhe ku vihen re format e saj ashtu siç janë natyrale. Në videon e publikuar në profilin e Instagramit këngëtarja shfaqet e veshur me bikini dhe tregon […]

Lexo më shumë

Meghan Markle nuk do të marrë pjesë në varrimin e Princ Philip, ja arsyeja

Meghan Markle nuk do të marrë pjesë në varrimin e Princ Philip, ja arsyeja

Publikuar më 11.04.2021
Në mbarë mediat britanike po shkruhet për faktin nëse çifti ...

Në mbarë mediat britanike po shkruhet për faktin nëse çifti Meghan Markle dhe Princ Harry do të marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të Dukës së Edinburgut apo jo? Dhe si duket ka ardhur edhe përgjigja e shumëpritur, ku bëhet e ditur se Meghan nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Princ […]

Lexo më shumë

Humbi jetën pas një sulmi në zemër, video kur reperi i famshëm kërcen valle shqiptare nuk duhet humbur  

Humbi jetën pas një sulmi në zemër, video kur reperi i famshëm kërcen valle shqiptare nuk duhet humbur  

Publikuar më 10.04.2021
Reperi i njohur, DMX është ndarë nga jeta në moshën 50-vjeça...

Reperi i njohur, DMX është ndarë nga jeta në moshën 50-vjeçare pas një sulmi në zemër. Lajmin e trishtë e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerit. “Ne jemi shumë të pikëlluar të njoftojmë sot se i dashuri ynë, DMX, emri i të cilit është Earl Simmons, vdiq në moshën 50-vjeçare në Spitalin White […]

Lexo më shumë

“Paske me hangër buxhetin e Kosovës!” Grimierja e VIP-ave zbulon se sa i kushtoi grimi presidentes Vjosa Osmani (Foto)

“Paske me hangër buxhetin e Kosovës!” Grimierja e VIP-ave zbulon se sa i kushtoi grimi presidentes Vjosa Osmani (Foto)

Publikuar më 08.04.2021
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zgjedhur të grimohet ...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zgjedhur të grimohet nga një prej grimiereve më të famshme në Kosovë e Shqipëri. Ajo ka zgjedhur, Sellma Kasumovic, e cila njihet si grimierja e VIP-ave shqiptarë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Sellma, e cila ka ndarë një foto me Osmanin në rrjetet e saj sociale, duke […]

Lexo më shumë

Pezullohen fluturimet në Rinas, Çiljeta Xhilaga bashkë me të birin mbeten në aeroport (Foto)

Pezullohen fluturimet në Rinas, Çiljeta Xhilaga bashkë me të birin mbeten në aeroport (Foto)

Publikuar më 08.04.2021
Të shumtë janë ata qytetarë të cilët kanë mbetur të bllokuar...

Të shumtë janë ata qytetarë të cilët kanë mbetur të bllokuar në aeroportin e Rinasit duke mos ditur se çfarë të bëjnë për shkak të pezullimit të fluturimeve. Çiljeta Xhilaga është një ndër personat të cilët po pret për rifillimin e fluturimeve në aeroportin e Rinasit. Në fotot e publikuara Çiljeta bashkë me djalin e […]

Lexo më shumë

Partneri i Duas mbështet publikisht Vjosa Osmanin si Presidente të Kosovës

Partneri i Duas mbështet publikisht Vjosa Osmanin si Presidente të Kosovës

Publikuar më 07.04.2021
Pa zgjedhje të parakohshme, Vjosa Osmani u shpall Presidente...

Pa zgjedhje të parakohshme, Vjosa Osmani u shpall Presidente e Kosovës për një mandat 5-vjeçar, pasi mori 71 vota nga votimi ku morën pjesë 82 deputetë. Shpallja e Osmanit Presidente u duartrokit fort nga shqiptarët e Kosovës e Shqipërisë dhe Presidentja e re mori mbështetjen e madhe të figurave të njohura publike. Këngëtarja shqiptare me […]

Lexo më shumë