×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kur do të fillojë kampionati shqiptar? Kokëdhima hedh poshte tezën e Fidel Yllit

Presidenti i Apolonisë, Koço Kokëdhima është i ftuar në emisionin “Sport News Plus” të moderatores Daljana Sejdia në “News 24”.

I pyetur nga moderatorja nëse ka shpresa qe këtë javë të fillojë kampionati, Kokëdhima u shpreh:

”Njerëzit e matematikës thonë se shtrimi i drejtë i problemit përmban gjysmën e zgjedhjes. Ky bojkot ka ndihmuar për zgjidhjen e problemit. Kërkesa e Ligës profesioniste është që të gjithë aktorët të ndërgjegjësohen dhe të marrin përgjegjësitë e tyre. Nuk mendoj se kjo javë do t’i japë fund bojkotit.

Nuk ka ndodhur ndonjë gjë që të ndërpritet bojkoti. Qeveria këtë javë mund të ketë lexuar letrat që i kemi dërguar ne, nuk ka ndodhur gjë tjetër. Nuk kemi çfarë të zbusim ne, jemi të qetë dhe të urtë. Kërkesat janë të qarta. Teoria e Fidelit është e njohur, nuk ka asnjë bazë të vërtetë. Ai e vetmja gjë që ka kërkuar është t’i jepet fund bojkoti. Fideli nuk ka asnjë fuqi dhe kompetencë. Këto janë çështje që i përkasin qeverisë. Nuk është Liga që mungon në diskutime. Nuk e kuptoj pse qeveria, që i cilëson kërkesat e Ligës të drejta, ka nevojë që ta shikojë zgjidhjen te Liga.

Të gjitha klubet janë në të njëjtën qëndrim, çdo vendimmarrje ka qenë unanime. Pa një zgjidhje, një marrëveshje të qartë, nuk do të ketë rifillim të kampionatit. I kemi diskutuar të 3 skenarët. Nuk ka asnjë qëndrim ndryshe. Klubi i Kukësit është tërësisht loajal, pro bojkotit të vendosur nga Liga”, u shpreh Kokëdhima.”- tha Kokedhima.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Testi i COVID-19 një broçkull e madhe”, çfarë po i ndodh Cristiano Ronaldos

“Testi i COVID-19 një broçkull e madhe”, çfarë po i ndodh Cristiano Ronaldos

Publikuar më 28.10.2020
Lojtari kryesor i Juventusit rezultoi sërish pozitiv në test...

Lojtari kryesor i Juventusit rezultoi sërish pozitiv në testin e radhës për COVID-19. 35-vjeçari ka treguar se është në gjendje të mirë shëndetësore dhe mungesa e tij në ndeshjen që pritet të zhvillohet këtë të mërkurë mes Barcelonës dhe Juventusit, e ka mërzitur edhe më shumë. CR7 ka postuar një fotot në “Instagram” para pak […]

Lexo më shumë

‘E papranueshme, lajme të rreme’! Pogba kritikon pretendimet se do largohet nga ekipi francez në shenjë hakmarrje për deklaratat e Macron

‘E papranueshme, lajme të rreme’! Pogba kritikon pretendimet se do largohet nga ekipi francez në shenjë hakmarrje për deklaratat e Macron

Publikuar më 26.10.2020
Paul Pogba nuk po e lë futbollin ndërkombëtar si hakmarrje n...

Paul Pogba nuk po e lë futbollin ndërkombëtar si hakmarrje ndaj deklaratave të presidentit francez Emmanuel Macron që pretendon se Islami ishte burimi i terrorizmit ndërkombëtar. Sipas burimeve të ndryshme të lajmeve në Lindjen e Mesme, ylli i Manchester United – i cili është një mysliman – ‘dha dorëheqjen’ pas komenteve të bëra nga Macron […]

Lexo më shumë

Formula 1/ Hamilton thyen rekordin e Schumacher, merr fitoren e 92-të në karrierë

Formula 1/ Hamilton thyen rekordin e Schumacher, merr fitoren e 92-të në karrierë

Publikuar më 25.10.2020
Luis Hamilton ka thyer sot në Portugali rekordin historik të...

Luis Hamilton ka thyer sot në Portugali rekordin historik të Michael Schumacher duke marrë fitoren e 92-të në karrierën e tij në Formula 1. Britaniku trimfoi në ”Portuguese Grand Prix” pasi la pas Valtteri Bottas dhe Max Verstappen.  Në fund të garës publiku duartrokiti arritjen historike të Hamilton që 14 vite më parë, kur ai […]

Lexo më shumë

Rritet kriza/ Italia i rikthehet ndeshjeve pa tifozë, qeveria ‘kyç’ stadiumet të paktën për 1 muaj

Rritet kriza/ Italia i rikthehet ndeshjeve pa tifozë, qeveria ‘kyç’ stadiumet të paktën për 1 muaj

Publikuar më 25.10.2020
Italia do i rikthehte ndeshjeve të futbollit pa tifozë. Qeve...

Italia do i rikthehte ndeshjeve të futbollit pa tifozë. Qeveria ka nxjerrë dekretin e ri që hyn në fuqi të hënën për të kyçur sërish stadiumet për tifozët. Duket se dhe Italia po kalon një valë të dytë nga COVID-19 pasi dy ditët e fundit ka shënuar rreth 20 mijë raste. Me masat kufizuese qeveria […]

Lexo më shumë

Po udhëtonte drejt Italisë, pëson aksident lojtari i njohur

Po udhëtonte drejt Italisë, pëson aksident lojtari i njohur

Publikuar më 24.10.2020
Një lajm i rëndë vjen nga sulmuesi i njohur i Ascolit. Nikol...

Një lajm i rëndë vjen nga sulmuesi i njohur i Ascolit. Nikola Ninkovic, ka pësuar aksident, teksa po udhëtonte drejt Italisë  dhe më pas do të grumbullohej me skuadrën për të udhëtuar në Salerno kundër Salernitanës ,përballje kjo e vlefshme për javën e 5-të të Serie B. Sipas mediave serbe , sulmuesi i lindur në […]

Lexo më shumë

Bojkoti i Kategorisë Superiore drejt fundit? Armand Duka tregon takimin me kryeministrinën

Bojkoti i Kategorisë Superiore drejt fundit? Armand Duka tregon takimin me kryeministrinën

Publikuar më 23.10.2020
Duket se bojkoti i Superiores po vjen drejt fundit. Kryemini...

Duket se bojkoti i Superiores po vjen drejt fundit. Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me presidentin e Federatës Shqipatrë të Futbollit, Armand Duka, ku ndër të tjera mësohet se palët po vijnë drejt një zgjidhje për çështjen e bojkotit të Ligës Superiore. Takimi i paralajmëruar që prej ditës së hënë është zhvilluar ditën […]

Lexo më shumë

Sërish pozitiv me koronavirus, Ronaldo shfaqet i qeshur dhe na tregon ndryshimin në pamje (Foto)

Sërish pozitiv me koronavirus, Ronaldo shfaqet i qeshur dhe na tregon ndryshimin në pamje (Foto)

Publikuar më 22.10.2020
Cristiano Ronaldo ka rezultuar sërish pozitiv me koromnaviru...

Cristiano Ronaldo ka rezultuar sërish pozitiv me koromnavirus dhe ky fakt është bërë i ditur nga mediat ndërkombëtare. Përgjigja e tamponit të radhës së yllit të futbollit portugez ka mërzitur tifozët e Juventusit. Pas rezultatit Ronaldo do të detyrohet të vazhdojë qëndrimin i izoluar në shtëpinë e tij. Sipas raportimit të “Marca”, kjo do të […]

Lexo më shumë

Futbollisti largohet i ‘gjakosur’ nga organet gjenitale, si është gjendja e tij

Futbollisti largohet i ‘gjakosur’ nga organet gjenitale, si është gjendja e tij

Publikuar më 19.10.2020
Fubollisti, Gustavo Henrique, mbrojtësi i Flamengos, u largu...

Fubollisti, Gustavo Henrique, mbrojtësi i Flamengos, u largua nga fusha e ndeshjes së ekipit të tij kundër Corinthians, këtë të dielë (18), pasi u dëmtua në organet gjenitale. Nga fotot duket edhe gjaku në pantallona. Lojtari pësoi një prerje të rajonit intim dhe duhej të linte fushën për të marrë pjesë dhe për të ndryshuar […]

Lexo më shumë