Kujdes kur të dilni nga shtëpia, ja si do të jetë moti sot

Publikuar më 23. 11. 2017 nga Xhentila Gjoshi

Gjatë ditës së sotme, kthjellimet do të dominojnë në të gjithë vendin ekstremin veriperëndimor gjatë paradites ku do ketë vranësira kalimtare. Sipas parashikimeve të bërë nga metereologët, pasditja vijon me kthjellime në gjithë vendin por në ekstremin verior shfaqen edhe kalimtare.
Temperaturat e ajrit rriten me 2 – 3°C në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremumet termike të luhaten nga 1 në 18°C.