×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Kualifikimi historik i PSG-së, Bajerni “shkel” Shaktarin (VIDEO)

268CB50C00000578-2990463-image-a-115_1426111044095PSG-ja eliminon Çelsin në shtëpi me një lojtar më pak dhe kualifikohet në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

Dramë, spektakël dhe emocione dhuroi ndeshja e luajtur në “Stamford Bridge” mes Çelësit dhe PSG-së.

Mbrojtësi brazilian Tiago Silva ishte heroi i mbrëmjes, pasi ishte goli i tij me kokë që e dërgoi PSG një hap më tutje.

Edhe pse ishin në disavantazh dy herë dhe luajtën për më shumë se 90 minuta me 10 lojtarë, për shkak të daljes së pakuptueshme me të kuq të Ibrahimoviç, lojtarët e skuadrës franceze bënë një lojë perfekte.

Ata arritën të barazonin dhe të mbyllnin lojën pas 120 minutave, me rezultatin 2-2.

Tiago Silva shkaktoi një 11-metërsh, por 6 minuta nga fundi ishte vetë ai që barazoi shifrat dhe ndëshkoi londinezët.268C421400000578-0-image-a-49_1426105876259

Takimi i parë mes tyre në Paris kishte përfunduar me rezultatin 1-1.

Në ndeshjen tjetër Bajerni i Mynihut shkatërroi 7-0 Shakhtarin. Kjo ishte hera e katërt për ta që shënojnë kaq gola në një ndeshje të Championsit.

Një fitore e thellë që është njëkohësisht dhe një sinjal i fortë për skuadrat e mëdha europiane, të cilat për të marrë titullin kampion duhet të mposhtin armatën e Pep Guardiola-s.

Me 2 golat e shënuar mbrëmjen e të mërkurës, Thomas Muller bëhet futbollisti që ka shënuar më shumë në Champions, plot 26 gola.

Më 17 dhe 18 mars do të luhen 4 ndeshjet e tjera, për të përcaktuar tetë skuadrat e tjera që do të kalojnë në fazën çerekfinale.

Çelsi  2 – 2 PSG

<iframe width=”560″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/0tJQUpXDwUU” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Bajern Mynih 7 – 0 Shaktar

<iframe width=”560″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/Ng1FdTrTP4I” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

/Shekulli Online/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Komente

E trishtë/ Ronaldo njofton vdekjen e njërit prej binjakëve menjëherë pasi Georgina e solli në jetë

E trishtë/ Ronaldo njofton vdekjen e njërit prej binjakëve menjëherë pasi Georgina e solli në jetë

Publikuar më 18.04.2022
Cristiano Ronaldo ka zbuluar se një nga foshnjat e tij binja...

Cristiano Ronaldo ka zbuluar se një nga foshnjat e tij binjake ka vdekur pasi e dashura e tij lindi. Legjenda e futbollit, 37 vjeç, i tregoi botës për dhimbjen e zemrës së tij dhe të Georgina Rodriguez në Instagram këtë mbrëmje. Ronaldo shkroi në rrjetet sociale: Me pikëllimin tonë më të thellë duhet të njoftojmë […]

Lexo më shumë

“Do të vrasim me thikë gruan dhe djalin”, zbulohen kërcënimet tronditëse ndaj legjendës së Bayern

“Do të vrasim me thikë gruan dhe djalin”, zbulohen kërcënimet tronditëse ndaj legjendës së Bayern

Publikuar më 14.04.2022
Drejtori sportiv i Bayernit, Hasan Salihamidzic, po merr kër...

Drejtori sportiv i Bayernit, Hasan Salihamidzic, po merr kërcënime nga tifozët e revoltuar pas eliminimit nga Villarreali në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Gruaja e tij Ester i ndau kërcënimet në rrjetet sociale, në mënyrë që publiku të jetë në dijeni të asaj që po përballet familja e saj. – Nëse Braco nuk largohet nga […]

Lexo më shumë

“Kam dëshirë të ndeshem me më të mëdhenjtë në botë”, Florian Marku: Ja se kur mund të përballem me Amir Khan

“Kam dëshirë të ndeshem me më të mëdhenjtë në botë”, Florian Marku: Ja se kur mund të përballem me Amir Khan

Publikuar më 08.04.2022
Florian Marku ishte i ftuar në emisionin “Sport News” me gaz...

Florian Marku ishte i ftuar në emisionin “Sport News” me gazetaren Enxhi Biba. Boksieri shqiptar foli për jetën e tij dhe për sfidat që e presin në të ardhmen, ku tregon dhe për ëndrrën që ka në këtë sport. E imagjinoni një sfidë në “Air Albania”? Jemi në diskutim e sipër. Shpresoj që ndeshja e […]

Lexo më shumë

Armando Broja mungon në sfidën e radhës, nuk e lejon rregullorja e Premier League

Armando Broja mungon në sfidën e radhës, nuk e lejon rregullorja e Premier League

Publikuar më 08.04.2022
Southampton pret Chelsea në sfidën e javës së 32-të të Premi...

Southampton pret Chelsea në sfidën e javës së 32-të të Premier League, por sulmuesi i vendasve, Armando Broja, nuk do të mund të luajë në këtë takim. Ajo që e ndalon djaloshin shqiptar është rregullorja në Premier League, e cila thekson se një lojtar që jepet huazim në një skuadër tjetër të kampionatit, nuk mund […]

Lexo më shumë

Benzema “fundos” Chelsean në Champions, dy gola në pjesën e parë

Benzema “fundos” Chelsean në Champions, dy gola në pjesën e parë

Publikuar më 06.04.2022
Real Madrid ka gjunjëzuar Chelsean në Stamford Bridge. “Los ...

Real Madrid ka gjunjëzuar Chelsean në Stamford Bridge. “Los Blancos” kanë realizuar dy gola të shpejtë ndaj Bluve të Londrës në ndeshjen çerekfinale të Champions League. Ishte i përhershmi Karim Benzema ai i cili shënoi të dy gola për Galaktikët në minutat 21 dhe 24. Una nueva animalada de Benzema para el Real Madrid en […]

Lexo më shumë

Inter në kërkim të një portieri, shfaqet hipoteza Strakosha, Inzaghi e pret krahë-hapur në Milano

Inter në kërkim të një portieri, shfaqet hipoteza Strakosha, Inzaghi e pret krahë-hapur në Milano

Publikuar më 05.04.2022
E ardhmja e Thomas Strakoshës është në pikëpyetje. Portieri ...

E ardhmja e Thomas Strakoshës është në pikëpyetje. Portieri shqiptar e nisi jo mirë sezonin futbollistik te Lazio, duke e parë veten më shumë në stol sesa në fushë. Kjo e ka mërzitur tej mase atë dhe në fund të këtij edicioni të Serie A mund të vijë “divorci”. Corriere dello Sport ka bërë me […]

Lexo më shumë

Arrihet akordi, Shqipëria mund të luajë kundër Argjentinës dhe Brazilit në Ligën e Kombeve

Arrihet akordi, Shqipëria mund të luajë kundër Argjentinës dhe Brazilit në Ligën e Kombeve

Publikuar më 04.04.2022
Padyshim që çdo tifoz shqiptar ka ëndërruar që të shohë nga ...

Padyshim që çdo tifoz shqiptar ka ëndërruar që të shohë nga afër ndeshjen Shqipëri-Argjentinë apo Shqipëri-Brazil dhe tashmë, një gjë e tillë mund të jetë e mundur duke filluar që nga viti 2024. UEFA dhe CONMEBOL kanë arritur një marrëveshje e cila si pjesë të saj parashikon në parim edhe ndërthurjen që nga viti 2024 […]

Lexo më shumë

Hidhet shorti/ Njihuni me 8 grupet e Botërorit të Katarit, ja kush janë përballjet e ‘ferrit’

Hidhet shorti/ Njihuni me 8 grupet e Botërorit të Katarit, ja kush janë përballjet e ‘ferrit’

Publikuar më 01.04.2022
Në Doha u hodh shorti i Kampionatit Botëror “Katar 2022”, tu...

Në Doha u hodh shorti i Kampionatit Botëror “Katar 2022”, turne që do të zhvillohet nga data 21 nëntor deri më 18 dhjetor. Skuadrat e kualifikuara (32 marrin pjesë) janë ndarë në 8 grupe. Secili grup, do të ketë 4 ekipe. Spanja do të përballet me Gjermaninë në Grupin E, duke qenë një nga sfidat […]

Lexo më shumë