Kthjellime dhe vranësira, ja si pritet të jetë moti sot

Paraditja e kësaj të marte ka nisur me kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin.

Pas mesditës vranësirat largohen gradualisht nga zonat Perëndimore ku pritet të shtohen kthjellimet ndërsa vranësira të shpeshta do të ketë në veri dhe zonat lindore ku priten reshje të pakta dëbore.

Ndërkaq, temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë ndryshime të ndjeshme gjatë mëngjesit por një rritje me 2°C sjellin orët e mesditës.

Të tjera

Abissnet