KQZ publikon fondet për zgjedhjet e 30 qershorit. Shikoni sa përfitojnë PS, PD dhe LSI

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, KQZ ka publikuar fondet për partitë politike për zgjedhjet e 30 qershorit 2019. KQZ tha se fondet për Partinë Socialiste janë  86.6 milionë lekë, për Partinë Demokratike 52 milionë lekë.

LSI është e treta për nga përfitimi i fondeve me 27 milionë lekë. Fondet për PDIU janë 10 milionë lekë, për PSD 7 milionë lekë dhe Partinë Libra 6 milionë lekë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet