Kosova jep para kundër ISIS, reagon eksperti amerikan

Vendimi i fundit i qeverisë në largim i Kosovës, për të dhënë një fond të konsiderueshëm parash, në mbështetje të koalicionit global, anti-ISIS, ka shkaktuar polemika në rangjet e politik bërësve dhe opinion bërësve ndërkombëtare.

Eksperti i njohur i çështjeve ndërkombëtare, Prof. Alon Ben-Mier, në një reagim të fundit për këtë vendim, ka kritikuar fondin që është dhënë nga qeveria në largim e Kosovës. Prof. Ben-Meir, thekson se: “Qeveria në largim e Kosovës miratoi një pagesë prej 250,000 eurosh për Koalicionin Global kundër ISIS. Ky fond duhet të shpenzohet për nevojat e Kosovës, për të ri-integruar ish luftëtarët e ISIS përmes programeve sociale dhe zhvillimore dhe jo jashtë Kosovës”, shprehet studiuesi Alon Ben-Meir.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet