Koronavirusi/ Rekord viktimash në Francë, mes të vdekurve edhe një vajzë 16-vjeç

Një vajzë 16-vjeçare është midis 365 personave që kanë humbur jetën në Francë sot, pasi vendi u përball me numrin më të lartë të vdekjeve për 24 orë.

Zyrtari i lartë shëndetësor francez, Jerome Salomon, tha që vajza kishte vdekur në rajonin Ile-de-France të Parisit, por tha se nuk do të jepen detaje të tjera.

“Format e rënda të koronavirusit tek të rinjtë janë shumë të rralla,” vuri në dukje ai.

Një total prej 1.696 njerëz kanë humbur jetën në Francë, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 29.1155.

Franca është mbyllur që nga 17 mars.

“Është shumë e vështirë të vlerësosh se kur do të arrij piku… njerëzit që janë sëmurë tani u infektuan para se të fillonte mbyllja,” shpjegoi Salomon.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet