Korçë, shkarkohen dy specialistë të Hipotekave, akuzohen për…

Dy punonjës të ZRPP-së janë shkarkuar nga detyra në Korçë me urdhër të kreut të Hipotekave Elion Semanaj.

Vendimi është marrë këtë të premte, ku janë shkarkuar nga detyra punonjësit e ZRPP Korçë, me inicialet E.G., dhe A.P.

Shkarkimi i tyre ka ardhur pas konstatimit të zhdukjes së dy kartelave pronësie në qytetin e Korçës.

Ndërkaq, kreu i Hipotekës ka kallëzuar në Prokurori dy punonjësit ndaj të cilëve ka nisur edhe ndjekja penale. Mbi skandalin në fjalë pritet të vijojnë hetimet për të zbuluar detaje të reja.

Mos i vrisni gratë!

Nga Edlira Gjoni Sikur të mos mjaftonin fast-foodet amtoreske e aspak ndihmëse në lajmet në formë thashethemesh për lobingje ruse,…

Abissnet