Kompania i dhuron pushime si punonjësi më i mirë, shqiptari humb jetën në udhëtim (Emri-Foto)

Një shqiptar ka humbur jetën pas një aksidenti të ndodhur gjatë pushimeve që i ishin bërë dhuratë nga kompani ku punonte.

Flamur Krasniqi u përzgjodh si punonjësi më i mirë nga një kompani zvicerane, ku ai punonte dhe si shpërblim, 40-vjeçari bashkë me kolegët përfituan një udhëtim në Itali.

Shqiptari bashkë me kolegët e kompanisë udhëtuan drejt Italisë, në Bergamo, ku pasi shijuan darkën dolën të bënin shëtisnin me motorë bore.

Media zvicerane albinfo.ch, shkruan se udhëtimi rezultoi të ishte fatal për 40-vjeçarin shqiptarë, i cili nuk arriti të kthehej pranë familjes pas pushimeve në Bergamo të Italisë.

Flamur Krasniqi humbi jetën gjatë gjirove me motor bore, ku shqiptari po udhëtonte pa kokore. Dëshmitarët tregojnë se Flamuri humbi kontrollin e motorit të borës dhe është katapultuar në rrugën e mbuluar me akull.

Përplasja ka qenë aq e fuqishme sa shqiptari ka humbur jetën menjëherë, në vendin e ngjarjes. Autoritetet italiane kanë shkuar në vendin e ngjarjes, ku kanë shpallur edhe vdekjen e shqiptarit me prejardhje kosovare.

Gjithashtu mësohet se Krasniqi ka lënë pas gruan Jessica Poncia dhe dy djemtë: Nathanin dhe Leonin, 7 vjeç dhe 18 muajsh.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet