Kokëdhima: Koncesionet për djegien e mbetjeve, kanceroze dhe kriminale

Kreu i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima i ftuar në “360 Gradë”, i konsideron kriminal dhe korruptiv projektin e djegies së mbetjeve, për të cilën do të jepen 200 mln euro për koncesionarët.

Pjesë nga deklarata:

Kokëdhima: Është një projekt kriminal, projekt korruptiv. I kam thënë në Asamble Edi Ramës që këto janë mostra që kërkon t’u bësh peshqesh shqiptarëve. I kam thënë janë mostrat.  Është një krim për mjedisin, për buxhetin e Shqipërisë, është një aferë e cila nuk duhet ta lërë kurrë në paqe opinionin shqiptar.

Dyrnjaja: Kush përfiton?

Kokëdhima: Qeveria. Ministrat. 200 mln euro koncesione. Inceneratorët janë teknologjia më e shtrenjtë. Vendet që nuk bëjnë landifillte, bëjnë inceneratorët, filtrat e të cilëve janë më të shtrenjta. Këta nuk do t’u vënë filtra dhe do t’ua japin shqiptarëve kancerin nëpërmjet ajrit.

Të tjera

Enklava apo komuna?

Emilie Fort Pothuajse një vit më parë, kur shkëmbeva disa email-e, me një profesoreshë në Beograd, unë theksova përdorimin e…

Abissnet