Kokëdhima: Kjo qeveri manipulon tendera, di vetëm të rrisë taksa dhe tarifa

Kryetari i Partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima i ftuar në studion e “360 Gradë” në Ora News u pyet rreth projektit 1 miliardë dollarë të qeverisë për investimet në infrastrukturë.

Pjesë nga deklaratat:

Kokëdhima: Zgjidhja e ka denoncuar e para këtë projekt të cilin e ka quajtur si një mekanizëm për të marrë hua të fshehta për t’i dhënë me prokurim të drejtpërdrejtë, për t’i bërë rrush e kumbulla, me projekte jo eficente. Kjo qeveri di të bëjë dy gjëra; përveç aftësisë së saj të pakonkurrueshme për të manipuluar tenderat, di të marrë borxhe dhe të rrisë taksat dhe tarifat për njerëzit.

 

 

Të tjera

Leksioni i Studentëve

Nga Zef Bushati Përtej kryefjalës së këtyre ditëve “student” dhe përpjekjeve të kuptueshme për pronësimin politik të protestës, e cila…

Abissnet