Kokëdhima: Gjergj Xhuvani, njëri prej artistëve më të denjë të pas viteve ‘90

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, ngushëlloi familjarët, miqtë dhe kolegët e regjisorit të mirënjohur, Gjergj Xhuvani, që u nda nga jeta në moshën 55-vjeçare, pas një beteje të gjatë me sëmundjen e pashërueshme.

“Hidhërim për ndarjen e parakohshme nga jeta të regjisorit të mirënjohur Gjergj Xhuvani, njërit prej artistëve më të denjë të kinematografisë shqiptare të tri dekadave të fundit. Ngushëllime familjarëve, miqve dhe kolegëve”-shkruan Kokëdhima në “Twitter”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet