Koha e kërpudhave erdhi, ja si t’i përgatisni

Një gatim i thjeshtë që na furnizon me substanca antioksiduese dhe fibrat e nevojshme për të riekuilibruar aparatin tretës dhe për të neutralizuar yndyrat në bark.

Sasia: Për dy persona
Vështirësia: Minimale
Koha e përgatitjes: 10 minuta + 15 minuta
Koha e gatimit: S’ka

Përbërësit:

Dy kërpudha shampinjon, një lugë vaj ulliri, dy lugë majdanoz, hudhër dhe spec i grirë, dy biskota me oriz, gjysmë limoni.

Përgatitja:

Pastrojini mirë kërpudhat dhe pritini në feta të holla. Vendosini të marinohen në masën e përgatitur më parë me një lugë vaji, lëng limoni dhe pak majdanoz të grirë. Shërbejini pas 15 minutash duke i shoqëruar me biskotat e orizit. Kompletoheni vaktin me 50gr oriz integral të zierë, 150gr salmon të tiganisur dhe perime.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet